First Warsaw Golf and Country Club
Rajszew 70
05-110 Jabłonna
Poland

Kontakt Klubowy:
Wojciech Pijanowski
FWG & CC

Strona archiwalna - 31 grudzień 2006

Witamy wszystkich golfistów - a przede wszystkim członków First Warsaw Golf & Country Club, w archiwum i kalendarium wydarzeń ubiegłych sezonów. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje oraz wiadomości jakie do tej pory były publikowane na łamach naszego serwisu.


British Open w POLSAT SPORT

W dniach 19-22 lipca odbędzie się najstarszy z golfowych turniejów Wielkiego Szlema i jedyny rozgrywany poza Stanami Zjednoczonymi. Pula nagród wynosi 4,2 mln funtów szterligów. Głównym faworytem jest Amerykanin Tiger Woods, który zdobył 2 ostatnie tytuły międzynarodowego mistrza Wielkiej Brytanii. Jako ostatni Brytyjczyk wygrał tę imprezę Paul Lawrie, a zawodnicy rywalizowali również na Carnoustie Golf Links. Gospodarze marzą o powtórce z 1999 r., ale każdemu zawodnikowi bardzo trudno będzie ograć Woodsa, najlepszego golfistę wszech czasów.

Mistrzostwa Polski Juniorów 26.06.2007 - fotoreportaż

Nasi reprezentanci (od lewej: K.Zawada, D.Snoey, B.Puzio, M.Jędrzejczyk, M.Pietruszyński, P.Puzio)
Nasi reprezentanci (od lewej: K.Zawada, D.Snoey, B.Puzio, M.Jędrzejczyk, M.Pietruszyński, P.Puzio)

Rozgrzewka przed rudą (od lewej: Kuba Zawada, Bartosz Puzio)
Rozgrzewka przed rudą (od lewej: Kuba Zawada, Bartosz Puzio)

Rozgrzewka - Kuba Zawada
Rozgrzewka - Kuba Zawada

Oczekiwanie na ogłoszenie wyników (od lewej: Kuba Zawada, Bartosz, Piotr Puzio)
Oczekiwanie na ogłoszenie wyników (od lewej: Kuba Zawada, Bartosz, Piotr Puzio)

Mistrz Polski Juniorów - Mateusz Jędrzejczyk
Mistrz Polski Juniorów - Mateusz Jędrzejczyk

Jeszcze raz wspólne zdjęcie - tyłem najstarszy junior, trenujący Robert R.
Jeszcze raz wspólne zdjęcie - tyłem najstarszy junior, trenujący Robert R.


Mateusz ponownie Mistrzem Polski Juniorów 26.06.2007

Gadu-Gadu Mistrzostwa Polski Juniorów w First Warsaw Golf & Country Club zwyciężył Mateusz Jędrzejczyk. W rundzie finałowej zagrał 74 uderzenia (+3) i ostatecznie turniej zakończył z wynikiem dwóch uderzeń powyżej Par (144). Na kolejnych dwóch miejscach - tak samo jak po I rundzie - pozostali Robin Kokociński (II pozycja) i Jakub Żelazny (III miejsce). Najlepszą juniorką Mistrzostw - podobnie jak w ubiegłym roku - została Martyna Mierzwa. Wśród młodzików triumfował Piotr Ragankiewicz. W turnieju towarzyszącym zwyciężył Łukasz Szadny, grając w dwóch rundach 161 uderzeń.

Drugi dzień zawodów - zgodnie z zapowiedziami synoptyków - przyniósł gorszą pogodę i tym samym też i gorsze wyniki. Nad polem w Rajszewie przed południem przeszła burza, co zmusiło organizatorów do przerwania rywalizacji. Na szczęście po godzinie wznowiono grę i choć czarne chmury nie raz jeszcze pojawiały się na niebie, rundę rozegrano do końca.

Zwycięsko z pojedynku z aurą i najlepszymi zawodnikami wyszedł Mateusz Jędrzejczyk. Rundę zakończył z wynikiem +3, choć po szesnastu dołkach jego wynik był równy Par. Na następnym dołku zagrał tripley bogey i ten właśnie dołek przesądził o ostatecznym wyniku rundy finałowej. Końcowy wynik Mateusza po dwóch rundach to 144 uderzenia, 2 powyżej Par. Drugą pozycję - mimo dwóch double bogey (na dołkach 12 i 15) - utrzymał Robin Kokociński. W rundzie finałowej zagrał 78 uderzeń (+7) i cały turniej zakończył z 6 uderzeniami straty do zwycięzcy. Innym zawodnikiem, któremu w finale udało się osiągnąć wynik poniżej 80 uderzeń był Jakub Żelazny (79). Podobnie jak Mateusz Jędrzejczyk aż na jedenastu dołkach zagrał Par, jednak na trójce miał tripley bogey a na dołku nr 8 (Par 4) potrzebował aż 8 uderzeń. Gadu-Gadu Mistrzostwa Polski Juniorów 2007 zakończył na trzecim miejscu z wynikiem 152 uderzenia. Na czwartym miejscu znalazł się Piotr Ragankiewicz (157) i to on zdobył tytuł najlepszego młodzika (gracz do 14 lat) Mistrzostw.

Steven Janicki oraz Daniel Snoey - zawodnicy zaliczani do grona faworytów - zajęli odpowiednio ósme i jedenaste miejsce. Zawodnikiem, który aż o pięć uderzeń poprawił swój wynik z I rundy był Jakub Paech, co pozwoliło mu awansować do pierwszej dziesiątki - na miejsce szóste.

W klasyfikacji dziewcząt niewiele się zmieniło - najlepszą juniorką Mistrzostw z wynikiem 176 (85, 91) została Martyna Mierzwa, sklasyfikowana na 20. pozycji. Kolejna zawodniczka - Aleksandra Miękus - zajęła miejsce 39. Zaraz za nią uplasowała się Katarzyna Selwent.

Rywalizację w klasyfikacji netto zwyciężył Jakub Żelazny, ale zgodnie z punktem 12 Regulaminu Turniejów Mistrzowskich PZG mówiącym o tym, że zawodnik zajmujący nagradzane miejsce w kategorii brutto (głównej) nie może równocześnie otrzymać nagrody w kategorii netto, nagrody trafiły do Bartosza Stołowskiego (146), Max'a Fizek (146) oraz Tomasza Lepki (149).

W turnieju towarzyszącym Gadu-Gadu Mistrzostwom Polski Juniorów dla nieco starszych graczy (w wieku od 18 do 27 lat) w kategorii Open zwyciężył Łukasz Szadny (161). On też wygrał rywalizację wśród profesjonalistów. Drugi był Anglik, Neil Docking (168). Wśród amatorów najlepiej poradził sobie Jacek Person - zakończył turniej z wynikiem 164 uderzenia. (www.pzgolf.pl)

Mistrzostwa Polski Juniorów

W tym roku Mistrzostwa Polski Juniorów odbywaja sie na polu w Rajszewie.

Poniżej zamieszczamy wyniki pierwszej rundy. Zgodnie z oczekiwaniami, prowadzi Mateusz Jędrzejczyk. Daniel Snoey, który tak pięknie grał przed mistrzostwami, nie wytrzymał presji zawodów i po pierwszym dniu plasuje sie na 11 miejscu. O jedno uderzenie wyprzedza go Kuba Zawada, który jest dziewiąty. Trzymamy kciuki za wszystkich naszych juniorów. Grajcie dobrze.

Zarząd Klubu FWG&CC


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Przypominamy o rozgrywanych Mistrzostwach Klubu Matchplay

Do końca miesiąca czerwca należy zakończyć II rundę.

Gracze w parach sami ustalają termin rozgrywki. Kontakt z przeciwnikiem dostępny po zalogowaniu na naszej stronie. Nie można przekroczyć podanych terminów zakończenia poszczególnej rundy. Jeżeli któryś z gracy nie może zagrać by dotrzymać terminu - prosimy o informację mailem. W przeciwnym razie żaden z graczy nie przechodzi do kolejnej rundy.

Mecze rozgrywane są z 3/4 handicapu pomnożony przez Slope Rate i Course Rate Pola (tabela na naszej stronie www) - decyduje lepszy wynik netto na dołku. Ponieważ często otrzymujemy pytania dotyczące sposobu liczenia wyniku, wyjaśniamy, że nie liczymy różnicy handicapu graczy determinując dołki na których gracz o wyższym hcp ma dodatkowe uderzenia, tylko liczymy lepszy wynik netto na każdym rozgrywanym dołku.

W załączeniu drabinka turniejowa (dostępna w sekcji matchplay).

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


Klubowe Mistrzostwa Polski

Kapitan klubu Piotr Robełek powołał kapitanów na Klubowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 30 sierpnia - 2 września 2007 na polu Mazury Golf & CC

Rywalizacja między reprezentacjami klubów (każda drużyna po 6 graczy) w tym roku trwać będzie aż 4 dni. Mecze w formule strokeplay trwać będą dwa dni, a następne w formule matchplay. Wszystkie mecze brutto.

Kapitanowie do 5 lipca powołają 21 osobową szeroką kadrę reprezentacji. Pierwszeństwo w doborze zawodników ma kapitan drużyny A, następnie kapitan drużyny B. Ostateczną decyzje o składzie drużyny podejmuje jej kapitan, biorąc pod uwagę wyniki turniejowe (przede wszystkim Mistrzostwa Klubu FWG&CC) oraz ogólne przygotowanie reprezentanta.

Każdy powołany do szerokiej reprezentacji gracz, musi wyrazić na to zgodę i bez szczególnej przyczyny nie może odmówić gry w turnieju.

Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


SUKCES MATEUSZA

Właśnie zakończył się na Florydzie (USA) 3 dniowy turniej Taylor Woodrow Junior na polu Magnolia Landing w ramach AJGA (American Junior Golf Association).

Mateusz Jędrzejczyk zajął 3 miejsce - 207 uderzeń (-9) 76,66,65 i zdobył tzw. full examination.

Drugiego dnia turnieju zagrał 9 birdie i 1 Eagle a w rundzie finałowej bez bogeya - 5 birdie i 1 Eagle.

Szczegóły na stronie www.ajga.org

Jest to pierwszy sukces Mateusza w grupie poniżej 19 lat.

G R A T U L A C J E

Czekamy teraz na występ Mateusza i innych naszych juniorów w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się dniach 25-26 czerwca 2007 na polu w Rajszewie. Aż 7 juniorów będzie reprezentowało nasz klub w tych zawodach. Trzymamy za nich kciuki.

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd FWG&CC


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

US OPEN - Otwarte Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w golfie w tym roku zostaną rozegrane po raz 107.

Tym razem odbędą się na polu OAKMONT COUNTRY CLUB w Oakmont w stanie Pensylwania.

Zawody te zostaną rozegrane w dniach od 14 do 17 czerwca i - jak zwykle - weźmie w nich udział cała światowa czołówka w tej dyscyplinie sportu.

Zarezerwowaliśmy miejsce w klubie CHAMPIONS (hotel Marriott - www.champions.pl) w najbliższy czwartek od godziny 19.oo do 1.oo (I runda).

Zapraszamy klubowiczów do wspólnego oglądania uczty golfowej na żywo (Sportklub TV).

Każdy płaci za własne napoje i pożywienie.

Jeżeli frekwencja dopisze, to przedłużymy wspólne spotkania z US Open na kolejne dni.

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu FWG&CC


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Uprzejmie donosimy o wielkim sukcesie naszego klubu w zakończonych właśnie Mistrzostwach Polski Mid i Senior Amatorów na polu w Binowie.

W 3-dniowym Turnieju wystartowało 153 graczy.
Wśród Mid-Amatorów - zajęliśmy 1 i 2 miejsce, a w pierwszej 15 było aż 9 naszych członków.
Wśród Seniorów zajęliśmy 1 i 3 miejsce, a
Wśród Pań 3 miejsce.
W kategorii netto Mid-Amatorów 3 miejsce

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

Zarząd Klubu FWG&CC

Poniżej relacja z 3 dnia turnieju zamieszczona na stronie PZG.

MP Mid-Amatorów i Seniorów - FINAŁ - 03.06.2007

Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów i Seniorów w grupie wiekowej od 35 do 55 lat wygrał - po rozegraniu trzech rund na polu Binowo Park GC - Timothy Hyland z wynikiem 234 uderzenia. Wśród Seniorów od początku zawodów najlepszy był Douglas Truter i do końca utrzymał pozycję lidera. O tytule Mistrzyni Polski musiała zdecydować dogrywka. Ostatecznie rywalizację pań zwyciężyła Joanna Meronk.

Ostatnią rundę turnieju tym razem najlepiej zagrał reprezentujący grupę Seniorów, Douglas Truter. Pierwsze dziewięć dołków zakończył z wynikiem +1, by ostatecznie wpisać do karty wyników rezultat 77 (+5). Niewiele gorszy był Paweł Grzelak, który w finale zagrał 78 uderzeń, poprawiając tym samym własny wynik z pierwszego dnia aż o 10 uderzeń. To jednak nie pomogło mu w pokonaniu Douglasa Truter'a, który prowadził w klasyfikacji Seniorów od pierwszej rundy i ani na chwilę nie stracił pozycji lidera. Jego wynik po trzech rundach to 243, o 7 uderzeń lepszy od Pawła Grzelaka i o 13 uderzeń lepszy od zawodnika numer 3 w tej grupie wiekowej, Jana Musiolika.

W grupie Mid-Amatorów sprawa nie była już tak oczywista jak w przypadku Seniorów, nie było jednego wyraźnego lidera. I jak w takich sytuacjach często bywa rywalizacja toczyła się do ostatniego dołka. I to właśnie ten bardzo trudny 18 dołek Par 4 zadecydował o zwycięstwie.

To nie była najlepsza runda Tima Hyland'a - pole pokonał 80 uderzeniami. Piotr Robełek nadal miał szansę na zwycięstwo. Po dwóch rundach tracił do Hyland'a 5 uderzeń, ale po 17 dołkach rundy finałowej jego wynik wynosił 71. Zagranie na Par na 18-tce doprowadziłoby do dogrywki, birdie - oznaczałby tytuł mistrzowski dla Polaka. Tak się jednak nie stało. Piotr Robełek przez pomyłkę zagrał nie swoją piłką, otrzymał karę i dołek ostatecznie zakończył wynikiem +3, tym samym żegnając się z wygraną w klasyfikacji Mid-Amatorów. Po raz kolejny - z łącznym wynikiem 237 - stanął na drugim stopniu podium. Na miejscu trzecim - ku wielkiej radości golfistów Binowo Park GC - znalazł się Radosław Kanas, który w turnieju wystartował z "dziką kartą". Był też ostatnim z czterech zawodników rundy finałowej, którzy osiągnęli wyniki niższe niż 80 uderzeń. Zagrał - podobnie jak Robełek i Grzelak - 78 (+6), kończąc Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów i Seniorów z rezultatem 244 uderzenia.

Jeszcze bardziej zacięta i wyrównana rywalizacja toczyła się wśród pań. Po dwóch rundach wyniki pierwszych siedmiu golfistek różniły się jednym uderzeniem. Ostatni dzień turnieju miał tę sytuację wyjaśnić. Na to jednak nie wystarczyło 18 dołków. Okazało się bowiem, że po rundzie finałowej najniższy łączny wynik - 265 uderzeń - mają dwie zawodniczki. Dwie następne, w trakcie trzech rund, także zagrały tyle samo - 272. W tym drugim przypadku sprawa była jednak łatwiejsza - o pozycji decydowała ostatnia runda, a tę lepiej zagrała Elżbieta Panas i to ona stanęła na trzecim stopniu podium. Czwarte miejsce przypadło Ewie Geritz. Jednak do wyłonienia Mistrzyni Polski Mid-Amatorów i Seniorów potrzebna była dogrywka. Na pierwszym tee po raz drugi tego dnia stanęły Joanna Meronk i Dorota Jankowska, by korzystając z formuły "sudden death" rozstrzygnąć o tytule. Tym razem lepsza okazała się Joanna Meronk, pokonując niedawną Mistrzynię Polski Matchplay.

Podczas Ceremonii Rozdania Nagród trzy najlepsze zawodniczki zostały obdarowane zestawami kosmetyków ufundowanych przez firmę Dr Irena Eris. Nagroda przekazana przez magazyn Golf&Life trafiła także do Ewy Geritz, która znalazła się tuż za podium.

W klasyfikacji Seniorów netto triumfowali: Piotr Tabeau (236), Carlo Muddemann (237) oraz Bogusław Bil (244). Wśród Mid-Amatorów najlepsze wyniki netto osiągnęli: Roman Glebo (233), Marek Góra (233) oraz Sławomir Komoński (234). Wszyscy oni odebrali nagrody z rąk Anny Łasicy.


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

PRZYPOMINAMY

Do końca maja należy rozegrać I rundę Mistrzostw Klubu Matchplay.

Drabinka Turniejowa dostępna jest na naszej stronie w sekcji matchplay. Kontakt z przeciwnikiem dostępny po zalogowaniu.

Gracze, którzy nie odpowiedzą na propozycje terminu rozegrania Matchplay-a - odpadają.

 • Mecze rozgrywane są z 3/4 handicapu.
 • Po uwzględnieniu kalibracji pola (zakładka HCP na naszej stronie) liczy się lepszy wynik netto na dołku
 • Mężczyźni z żółtych, kobiety i juniorzy z czerwonych tee.
 • W turnieju obowiązują reguły R&A Golf Club of St.Andrews oraz reguły lokalne.

Gracze w parach sami ustalają termin rozgrywki, ale nie mogą przekroczyć podanych terminów zakończenia każdej rundy, a po zakończeniu meczu podają wynik e-mailem na adres turnieje@warsawgolfclub.com

Pierwsza runda musi zakończyć się w maju, kolejne do końca każdego miesiąca, runda szósta i siódma (finał) w październiku. Wyniki będzie można śledzić na tablicy/drabince w budynku klubowym w Rajszewie oraz na naszej stronie.

Mistrzem Klubu Golfowego FWG&CC Matchplay zostanie gracz, który zwycięży w ostatnim pojedynku.

W tym samym terminie zorganizujemy turniej 3 kijów, a po jego zakończeniu odbędzie się uroczyste wręczenie Pucharu MISTRZA KLUBU MATCHPLAY.

Z poważaniem,
Zarząd FWG&CC


Lexus Polish Golfers Championship 2007

Już niebawem rozpocznie się cykl turniejów Lexus Polish Golfers Championship 2007. Pierwszy turniej eliminacyjny rozegrany zostanie na polu golfowym Sierra w Wejherowie 26 maja. Zwycięzcy turnieju finałowego zakwalifikują się do turnieju World Golfers Championship, który rozegrany zostanie w Kuala Lumpur (Malezja).

Harmonogram turniejów eliminacyjnych
Lexus Polish Golfers Championship 2007

 • Trójmiasto, Sierra Golf Club, 26 maja 2007
 • Szczecin, Binowo Park Golf Club, 9 czerwca 2007
 • Katowice, Rosa Private Golf Club, 16 czerwca 2007
 • Kraków, Kraków Valley Golf & Country Club, 23 czerwca 2007
 • Warszawa, Rajszew lub Modlin, 14 lipca 2007
 • Poznań, Golf Club Bytkowo, 21 lipca 2007
Turniej finałowy Lexus PGC

Szczecin, Binowo Park Golf Club, 23-25 sierpnia 2007

World Golfers Championship

Kuala Lumpur, Malezja, 23.10 - 03.11.2007

Zgłoszenia do turniejów od 11 maja 2007 na stronach: www.lexus-polska.pl oraz www.lexuspgc.pl

Zapraszamy!


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Przychylając się do licznych głosów naszych członków, Zarząd postanowił przełożyć datę rozegrania Turnieju Dnia Kapitańskiego z soboty na niedzielę 27 maja.

Powodem są eliminacje do Volvo Masters odbywające się w Częstochowie (a finał na naszym polu - aby w nim zagrać, należy wziąć udział w eliminacjach).

Poniżej informacja o Turnieju Volvo.

Zarząd FWG&CC

Volvo Masters Amateur Polish Edition po raz trzeci

Nowy sezon, nowe wyzwania.

Rusza już trzecia, polska edycja programu golfowego Volvo Masters Amateur. Czas na nowe wyzwania i doświadczenia. Mamy nadzieję, że ten sezon będzie równie dobry jak poprzednie. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg niespodzianek i przyjemności, aby turniejowe zmagania pozostały na zawsze w Państwa pamięci i wywoływały te najlepsze wspomnienia.

W tym roku serdecznie zapraszamy na turnieje eliminacyjne - pierwszy już 26 maja w Rosa Private Golf Club, kolejny w letniej scenerii Postołowo Golf Club - 23 czerwca, a dwudniowe rozgrywki finałowe we wrześniu na First Warsaw Golf & Country Club w dniach 29 i 30.

|wiatowy Finał Volvo Masters Amateur odbędzie się w Hiszpanii, w pierwszych dniach listopada, na którym reprezentować nas będzie dwoje zwycięzców tegorocznej edycji Volvo Masters Amateur Polish Edition.

Rejestracja na www.volvomasters.pl


HOLE-IN-ONE

14 maja 2007 nasz kolega klubowy Andrzej Strzelecki trafił hole-in-one na dołku nr.3 w Rajszewie (flaga na górze greenu).

GRATULACJE

Możemy tylko żałować w jego imieniu, że 48 godzin wcześniej, podczas Turnieju IBM otrzymałby za taki wyczyn samochód.


DZIEŃ KAPITAŃSKI KLUBU GOLFOWEGO FWG&CC
27 maja 2007

(Turniej Otwarty dla graczy z ważnym HCP PZG)

Klasyfikacja:

Wszyscy gramy w jednej grupie z 3/4 HCP
Liczymy wynik netto na dołku. Za:

 • par 0 pkt ,
 • birdie +1 pkt
 • eagle +3 pkt ,
 • albatros +6 pkt,
 • boogie -1 pkt
 • dboogie -3 pkt ,
 • tboogie -6 pkt .

 • Nagroda za miejsca I-III
 • Nagroda za najlepszy wynik Pań
 • Nagroda za najlepszy wynik Juniorów
 • Nagroda za najdłuższy drive
 • Nagroda za strzał najbliżej flagi

Przy ustalania miejsc na podium stosuje się zasadę - lepszy wynik na drugiej dziewiątce.

Zgłoszenia mailem na adres turnieje@warsawgolfclub.com (do czwartku 24 maja 2007 do godz. 22.oo).

Goście Klubu proszeni o podawanie w zgłoszeniu aktualnego HCP-u

W turnieju obowiązują reguły R&A Golf Club of St.Andrews

Wpisowe 50 zł
Obniżone do 200 zł green fee dla uczestników Turnieju nie posiadających wykupionego członkostwa na polu

Shoot gun o godz. 9.oo

Przed ogłoszeniem wyników, charytatywny konkurs puttowania.

Dla każdego uczestnika kanapka i woda oraz lunch po turnieju.

Patronat medialny - GOLF & LIFE

Zapraszamy w imieniu własnym i Kapitana Klubu Piotra Robełka,

Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


AEZ Mistrzostwa Par 2007

AEZ Mistrzostwa Par 2007, rozgrywane w Binowo Park Golf Club pod patronatem Polskiego Związku Golfa, wygrali faworyci - Maksymilian Sałuda i Michał Wacławek. W dwóch rundach uzyskali wynik 141 uderzeń (70, 71).

Drugi wynik turnieju - 149 uderzeń - na swoim koncie miało aż sześć par. Wśród nich Jakub Żelazny i Grzegorz Zieliński, którzy drugą rundę zagrali najlepiej (72) i tym samym Mistrzostwa zakończyli na drugiej pozycji.

Na trzecim stopniu podium - gdyby nie "countback" - zabrakłoby miejsca - aż trzy pary obie rundy zagrały identycznie, uzyskując pierwszego dnia wynik 75, a następnego poprawiając go o jedno uderzenie. Ostatecznie, po przeliczeniu wyników z poszczególnych dołków, trzecią pozycję przyznano parze: Andrzej Dyzio, Andrzej Jesionek (FWG&CC).

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.pzgolf.pl.


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Wracamy w tym sezonie do przeprowadzenia turnieju w formule matchplay:

 • Uczestniczyć mogą wyłącznie członkowie naszego klubu.
 • Mecze rozgrywane są z 3/4 handicapu.
 • Mężczyźni z żółtych, kobiety i juniorzy z czerwonych tee.
 • W turnieju obowiązują reguły R&A Golf Club of St.Andrews.

Losowanie drabinki turniejowej odbędzie się 21 kwietnia w klubie w Rajszewie przed rozdaniem nagród w Turnieju Otwarcia Sezonu. 64 graczy zostanie rozstawionych w kolejności od najniższego handicapu i do nich zostaną dolosowani pozostali. Grę może rozpocząć maksymalnie 128 graczy.

Do drabinki turniejowej bierzemy pod uwagę wszystkich członków klubu. W przypadku mniejszej liczby grających lub rezygnacji gracza, drugi automatycznie awansuje do następnej rundy.

Gracze w parach sami ustalają termin rozgrywki, ale nie mogą przekroczyć podanych terminów zakończenia każdej rundy, a po zakończeniu meczu podają wynik emailem na adres turnieje@warsawgolfclub.com. Wygrany, zwrotnie otrzyma kontakt na umówienie kolejnego pojedynku.

Pierwsza runda musi zakończyć się w maju, kolejne do końca każdego miesiąca, runda szósta i siódma (finał) w październiku. Wyniki będzie można śledzić na tablicy/drabince w budynku klubowym w Rajszewie oraz na naszej stronie www.warsawgolfclub.com

Mistrzem Klubu Golfowego FWG&CC Matchplay zostanie gracz, który zwycięży w ostatnim pojedynku.

W tym samym terminie zorganizujemy turniej 3 kijów, a po jego zakończeniu odbędzie się uroczyste wręczenie Pucharu MISTRZA KLUBU MATCHPLAY.

Z poważaniem,
Zarząd FWG&CC


Klub Golfowy FWG&CC zaprasza na

TURNIEJ OTWARCIA SEZONU
            21 kwietnia 2007

Klasyfikacja:

 • Brutto - nagroda za I miejsce
 • Stroke play netto - w grupie 0-15 - nagroda za miejsca I-III
 • Stableford - powyżej hcp 15 - nagroda za miejsca I-III
 • Najlepszy wynik stableford dla gracza nie będącego członkiem naszego Klubu

Przy ustalania miejsc na podium stosuje się zasadę "count back" - lepszy wynik licząc wstecz od ostatniego granego dołka.

Zgłoszenia mailem na adres turnieje@warsawgolfclub.com lub w recepcji pola (do czwartku 19 kwietnia 2007 godz. 18.oo).
W turnieju obowiązują reguły R&A Golf Club of St.Andrews

Wpisowe 50 zł
Obniżone do 200 zł green fee dla uczestników Turnieju nie posiadających wykupionego członkowstwa na polu

Shoot gun o godz. 9.oo

Przed ogłoszeniem wyników, losowanie par do Mistrzostw Matchplay Klubu FWG&CC.

Dla każdego uczestnika kanapka i woda oraz lunch po turnieju.

Przypominamy:

Zgłoszenie się do klubowego Turnieju zobowiązuje.

Wszelkie zmiany lub nieobecność powoduje zamieszanie i niezbędny jest dodatkowy wysiłek organizacyjny (należy ustawić na nowo grupy startowe, ich tee time, czasem uniemożliwiało to niektórym golfistom grę, z uwagi na np. brak partnera na tee, płacić za zamówione wcześniej jedzenie).

Turnieje organizowane są społecznie przez naszych klubowiczów, którzy też biorą w nich udział. Wszelkie "zakłócenia" mają też wpływ na ich rezultat turniejowy.

Dlatego wprowadzamy następujące zasady:

 • Jeżeli z ważnej przyczyny nie jest możliwe uczestniczenie w Turnieju, musimy zostać o tym poinformowani na adres mailowy turnieje@warsawgolfclub.com do południa dnia poprzedzającego Turniej.
 • Zgłoszenie swojej nieobecności w terminie późniejszym (ale nie później niż godzinę przed rozpoczęciem turnieju) mailem lub telefonicznie do Recepcji Pola, skutkuje obowiązkiem uiszczenia opłaty wpisowej.
 • Niestawienie się na tee skutkuje obowiązkiem uiszczenia opłaty na rzecz Klubu w wysokości 100 zł.

Osoby, które nie uiszczą na konto klubu powyższych opłat, nie będą mogły brać udziału w kolejnych turniejach klubowych.

Z poważaniem,
Zarząd FWG&CC


Koleżanki i Koledzy Golfiści,

W nadchodzącym sezonie mamy zamiar zwiększyć liczbę organizowanych przez nasz klub turniejów. W różnych formatach i terminach. Zobaczymy, co nam z tego wyjdzie, ale warto spróbować.

Ponieważ Turniej Otwarcia Sezonu zaplanowany jest na 21 kwietnia, dlatego tydzień wcześniej 14 kwietnia - zapraszamy na:

Turniej przed otwarciem sezonu
(próba sił i trening).

Start: 1 tee od 9.oo

Format 3/4 handicapu Stableford
W turnieju obowiązują reguły R&A Golf Club of St.Andrews
Nagroda za 1 i 2 miejsce

Po turnieju wspólny lunch i rozdanie nagród

Zgłoszenia tylko e-mailem na adres: turnieje@warsawgolfclub.com do czwartku 12 kwietnia. Czas startu zostanie przesłany zwrotnym mailem w piątek oraz lista startowa będzie wyłożona w sobotę w recepcji klubu. Wpisowe 30 zł + green fee dla graczy nie posiadających członkowstwa na polu w Rajszewie.

Podobnie ( wg. tej samej procedury) organizujemy Turnieje w dniach:

I Turniej Klubowy - 28 kwietnia (sobota) - zgłoszenia do czwartku e-mailem, tee time zwrotnie w piątek
II Turniej klubowy - 5 maja (sobota) - j.w.
III Turniej klubowy - 13 maja (niedziela) - j.w.

Kolejne terminy Turniejów Klubowych będą podane w terminie późniejszym. Jeżeli na którykolwiek turniej zgłosi się mniej niż 15 graczy - Turniej będzie odwołany

Prosimy o przesłanie mailem na adres turnieje@warsawgolfclub.com informacji - kto z państwa jest zainteresowany uczestniczeniem w tego typu turniejach (kwestia rezerwacji z wyprzedzeniem tee time dla klubu).

Z poważaniem,
Zarząd FWG&CC


Klub Golfowy "First Warsaw Golf & Country Club" w 2007 roku

Koleżanki i Koledzy,

Prosimy o wpisanie do kalendarza imprez golfowych następujące terminy:

21 kwietnia - OTWARCIE SEZONU - Turniej FWG&CC
26 maja - DZIEŃ KAPITAŃSKI - zaprasza Piotr Robełek
20-21 października - MISTRZOSTWA KLUBU
11 listopada - Turniej Niepodległości (texas scramble)

Regulaminy poszczególnych Turniejów prześlemy w terminie późniejszym.

Ponadto, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 4 kwietnia o godz. 14 w sali konferencyjnej budynku Klubowego

TEMAT: działalność klubu w nadchodzącym sezonie (Zarząd przygotowuje propozycje)

Zapraszamy do dyskusji. Opinie i sugestie wyrażone drogą elektroniczną są również mile widziane.

Na Walnym Zgromadzeniu członków FWG&CC uchwalono nowy wymiar składki członkowskiej na 2007 rok. Wynosi ona 350 zł od osoby. Juniorzy do lat 16-tu nie płacą nic.

Zawarta jest w niej roczna składka członkowska na rzecz Polskiego Związku Golfa w wysokości 240 zł.

Płatność przelewem na nasze konto:

First Warsaw Golf and Country Club
Kredyt Bank SA, III o/Warszawa, filia nr 2
ul. Foksal 16, 00-372 Warszawa
No. 15 1500 1126 1211 2007 2826 0000

Przypominamy, że do końca miesiąca musimy przekazać do PZG składkę roczną za każdego członka naszego Klubu. Możemy przekazać tylko te wpłaty, które od Was otrzymamy. PZG przygotowuje nowe karty handicapowe, a ich posiadanie jest niezbędne do uczestniczenia w turniejach odbywających się w sezonie 2007. Później procedura otrzymania karty może trwać nawet do miesiąca po uiszczeniu składki.

A już 14-15 kwietnia pierwszy ważny turniej - Mistrzostwa Par na polu w Binowie www.binowopark.pl. Prosimy więc o dopilnowanie terminu i opłacenie składki, tak aby później nie było z tego tytułu niezbyt przyjemnych niedogodności.

Z golfowym pozdrowieniem
Zarząd Klubu
Zbyszek Bujalski, Wojciech Pijanowski, Andrzej Górski

P.S.1 Prosimy o potwierdzenie elektronicznie (na adres: zarzad@warsawgolfclub.com) o dokonaniu wpłaty/ przedłużeniu członkostwa klubu FWG&CC.

P.S.2 Prosimy też o uaktualnienie kontaktów (tel. komórkowy) oraz podanie adresu email, który jest najwygodniejszym do otrzymania korespondencji z klubu.

Z poważaniem,
Zarząd FWG&CC


Walne Zgromadzenie Członków

Kolezanki i Koledzy,

Zarząd FWG&CC zwołuje Walne Zgromadzenie Członków na dzień 14 marca 2007 na godz 14.00 w pierwszym terminie i na 14.15 w drugim terminie.

Miejsce zgromadzenia - Rajszew, budynek klubowy pola golfowego.

Porządek obrad:

 • Otwarcie Zgromadzenia
 • Wybór przewodniczącego
 • Sprawozdanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej z działalności w 2006 roku
 • Sprawozdanie Skarbnika z działalności finansowej w roku 2006
 • Zatwierdzenie rozliczenia finansowego za rok 2006
 • Udzielenie absolutorium Zarządowi i Komisji Rewizyjnej.
 • Wybór nowych władz FWG&CC
 • Uchwalenie wysokości składek członkowskich na 2007 rok
 • Propozycje działalnosci w 2007 roku
 • Wolne wnioski
 • Zamknięcie obrad

W zwiazku z tym, że jest to Zgromadzenie wyborcze i że będą podjęte ważne decyzje dotyczące dalszej działalności FWG&CC, prosimy wszystkich członków o obowiązkową obecność.

Z poważaniem,
Zarząd FWG&CC

Zakończenie sezonu golfowego 2006

W dniu 16.12.2006, w klubie Bedroom (podziemia Teatru Wielkiego), klubowicze FWG&CC zakończyli sezon golfowy 2006. Spotkanie było bardzo udane, okraszone dodatkowo napojami i smacznym jedzonkiem.

Korzystając z okazji, Zarząd FWG&CC życzy wszystkim członkom Klubu i sympatykom wszelkiej pomyślności w 2007 roku, a w szczególności wielu udanych rund golfowych na najciekawszych polach świata.

Z poważaniem,
Zarząd FWG&CC

Mateusz wygrywa za oceanem!!!

Nasz młody klubowy kolega, Mateusz Jędrzejczyk wygrał turniej Optimist International Tournament of Champions (mistrzostwa USA juniorów) rozgrywany po raz drugi na PGA National Resort & Spa w Palm Beach Gardens na Florydzie (rozgrywany jest m.in. Honda Classic). Turniej zaliczany jest do rankingów: Junior Golf Scoreboard i Golfweek.

W turnieju wzięło udział 98 zaproszonych juniorów i juniorek z 10 krajów, w tym wielu zawodników z pierwszej setki rankingu Golfweek.

Po pierwszym dniu w kategorii 14-15 lat (w której grał Mateusz) prowadził Amerykanin Church Waesche z wynikiem trzy poniżej par (69), tuż za nim znajdował się jego rodak Curtis Thompson z wynikiem równym par (72). Mateusz był siódmy z wynikiem 75 uderzeń (+3). Drugi dzień dla większości zawodników okazał się gorszy. Sytuację wykorzystał nasz najlepszy junior, zaczynając dzień trzema birdie na czterech pierwszych dołkach. Ostatnią "dziewiątkę" grał niemal bezbłędnie, robiąc dwa birdie i tylko jednego bogey'a. W sumie w dwóch rundach Mateusz zagrał 144 uderzenia - tyle samo, ile zwycięzca kategorii 16-18 lat.

Turnieje golfowe dla młodzieży, wspierane przez organizację Optimist International, rozgrywane są od 1978 roku i niejednokrotnie były ważnym szczeblem w karierze takich golfistów, jak: Phil Mickelson, Ernie Els, Davis Love III, Tiger Woods, Michelle McGann czy Nancy Lopez.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: JuniorGolfResults.

Turniej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Tradycyjnie w dniu 11 listopada odbył się w naszym Klubie turniej golfowy. Tak, jak w poprzednich latach, rozegrany został w formacie texas scramble. 22 drużyny walczyły na uderzenia netto, obliczane z 1/4 sumy handicapów. I tak, jak w poprzednich latach dopisała pogoda. Może nie było zbyt ciepło, bo ok +5 stopni, ale ani nie padało, ani nie wiało. Pole było w nadspodziewanie dobrej kondycji.

W tych warunkach najlepszy wynik osiągnęła para Piotr Malesa i Wojciech Koperski - 62,5 netto. Drugie miejsce zajeli Ronald Binkofski i Andrzej Górski - 66,75, a trzecie Roman Fedorczuk z Robertem Korczem - 67 uderzeń.

Końcowa klasyfikacja dostępna jest w sekcji zawody-wyniki.

Mistrzostwa FWG&CC zakończone!

80 graczy walczyło przez dwa dni na polu w Rajszewie o mistrzostwo FWG&CC. Turniej rozgrywano z przyjaźnie ustawionych białych tees, w scenerii jesiennej, ale przy pięknym słońcu i ciepłej aurze. Warunki zewnętrzne były więc bardzo przychylne, co jednak nie przełożyło się na poziom gry. Szczególnie pierwszego dnia wyniki były bardzo słabe, co zapewne spowodowane było wielką presją psychiczną i chęcią zagrania jak najlepszego wyniku. Ponad 60% uczestników uzyskało wynik powyżej 100 uderzeń. Nikomu nie udało się zagrać poniżej 80-tki.

Drugiego dnia sytuacja wyraźnie się poprawiła i kilku zawodników uzyskało b. dobre wyniki. Michał Poniż zagrał 73 uderzenia brutto i to on został Mistrzem Klubu FWG&CC na 2006 rok. W sumie w dwóch rundach zagrał 157 uderzeń. Dzięki temu wygrał też klasyfikację netto w grupie hcp 0-11,4 (147).

W grupie handicapowej 11,5-18,4 najlepszy był Piotr Puzio - 151 uderzeń netto. W grupie hcp 18,5-25,4 triumfowała Bożena Szalbot z wynikiem 158 netto, a w ostatniej grupie hcp 25,5-36,0 wygrał Andrzej Nojszewski. Puchar Kapitana FWG&CC otrzymał Michał Poniż. W dodatkowej klasyfikacji na najmniejszą ilość puttów, zwyciężył Timothy Hyland - 51 puttów.

Końcowa klasyfikacja dostępna jest w sekcji zawody-wyniki. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z zawodów dostępnych pod adresem zawody-zdjęcia.

Mistrzostwa Klubu FG&CC - zaproszenie

W dniach 6-7 października 2006 (piątek i sobota) rozegramy dwudniowy turniej o mistrzostwo naszego Klubu.

Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy handicapowe i zagrają w systemie strokeplay. Przewidziane są następujące grupy handicapowe (nagradzane będą 3 pierwsze miejsca netto w każdej z nich).

 • 0 - 11,4
 • 11,5 - 18,4
 • 18,5 - 25,4
 • 25,5 - 36,0
Nagrodzeni będą też trzej zawodnicy z najlepszymi wynikami brutto po 2 dniach.

Dodatkową atrakcją będzie wręczenie Pucharu Kapitana Klubu FWG&CC przez Piotra Robełka zawodnikowi, który uzyska najlepszy wynik netto liczony z 3/4 handicapu.

Sprawy organizacyjne:

 1. Wszyscy członkowie FWG & CC, którzy mają opłacone składki na 2006 rok, nie wnoszą żadnej opłaty związanej z udziałem w zawodach. Mają oni też pierwszeństwo do udziału w Mistrzostwach, przed innym zawodnikami.
 2. Osoby nie będące członkami FWG&CC muszą wnieść opłatę turniejową (2x50zł) i opłacić green fee (jeśli zachodzi taka konieczność).
 3. Po rundach przewidziany jest bufet.
 4. Rozdanie nagród po zakończeniu drugiej rundy.
 5. Lista startowa znajduje się w recepcji w Rajszewie.

Życzymy dobrych wyników i dobrej zabawy.

Armada/Deutsche Bank Pro-Am Tour - 22-24.09.2006

W dniach 22-24.09.2006 odbył się w Rajszewie finał cyklu Armada/Deutsche Bank Pro-Am Tour. W klasyfikacji Stableford 3/4 handicapu zwyciężył nasz klubowy kolega Piotr Malesa.

Tabela wyników dostępna jest w sekcji zawody-wyniki.

Volvo Masters Amateur - 17.09.2006

W ostatnim czasie na polu w Rajszewie odbyło się kilka dużych turniejów golfowych. Jednym z nich był rozegrany w dniu 17 września 2006, polski finał Volvo Masters Amateur zawody-wyniki. Najlepszą golfistką całego cyklu została Elżbieta Panas, a golfistą Michał Poniż

Zawody Klubowe w Rajszewie - 19.08.2006

W dniu 19.08.2006 odbyły się na polu FWG & CC w Rajszewie zawody klubowe. Format gry, stableford 3/4 handicapu. Na szczęście pogoda była niezła, nie padało i było ciepło.

Wśród mężczyzn wygrał Paweł Przybylski 41 STB, przed Bronisławem Chmielewskim i 36 STB raz Wojciechem Koperskim i Janem Musiolikiem - obaj po 35 STB. Wśród kobiet najlepszą okazała się Monika Kowalewska 30 STB. Końcowa klasyfikacja dostępna jest w sekcji zawody-wyniki.

Mistrzostwa Polski Amatorów - Amber Baltic 21-23.07.2006

Trzech graczy z FWG&CC znalazło się w pierwszej 10-ce Mistrzostw Polski. Mateusz Jędrzejczyk zajął 2-gie miejsce, William Carey był 4-ty, a Michał Poniż 9-ty.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie - po raz pierwszy w Polsce na tak wysokim. Na pewno przyczynił się do tego ustalony przez PZG limit handicapu na poziomie 16. Zważywszy na wzrost poziomu zawodników, ten limit w przyszłym roku ulegnie obniżeniu do 12-13.

Zwyciężył Thomas Ortner z Austrii z wynikiem -7 (-1, -3, -3). Mateusz był o 4 uderzenia gorszy i zakończył zawody z wynikiem -3 (-5, +3, -1). Bill Carey uzyskał po 3 dniach zawodów +2, a Michał Poniż +11.

Gratulujemy wyników.

Mercedes Thropy Final - 7.07.2006

W dniach 8-9 lipca 2004 odbyły się na polu w Rajszewie, kolejne zwody z cyklu Mercedes Trophy. Po pierwszym dniu, w którym wystartowało 120 zawodników, nastąpił cut na poziomie 32 pkt stableford. Do gry w drugim dniu zakwalifikowało się 40 zawodników.

Niestety niezbyt przemyślany format zawodów - punktacja stableford, bez podziału na grupy handicapowe, preferował graczy z wysokimi handicapami i takie osoby zajeły czołowe lokaty. Nie liczyły się również wyniki z pierwszego dnia. Końcowa klasyfikacja jest dostępna w sekcji zawody-wyniki.

Warto dodać, że zawody były rozgrywane w ogromnym upale, przekraczającym 33 st Celsjusza. Na szczęście organizatorzy stanęli na wysokości zadania i dostarczali napoje na całym polu.

Druzynowe Mistrzostwa Polski 16-18.06.2006 - runda finałowa

Nie udało się naszej drużynie A zdobyć drużynowego mistrzostwa Polski, chociaż i tak jej start był bardzo udany. Niestety drużyna B zajęła 12 pozycję, gorszą o jedno miejsce od zeszłorocznej.

Po zaciętej, emocjonującej i wyrównanej walce reprezentanci klubu Binowo Park Golf Club - po raz czwarty z rzędu - zwyciężyli w Klubowych Mistrzostwach Polski. Na własnym polu w finale pokonali drużynę First Warsaw Golf & Country Club 4 do 1.

W pierwszej finałowej grupie do rywalizacji stanęli Marcin Dziemianko z Binowa przeciwko Michałowi Poniżowi z klubu warszawskiego oraz Marek Góra (Binowo) przeciwko Piotrowi Kozłowskiemu (Warszawa). Mecz tych pierwszych został rozstrzygnięty na korzyść drużyny z Warszawy. Drugi wydawało się, że zakończy się łatwym zwycięstwem Marka Góry - po 11 dołkach prowadził 5 dołkami. Może wizja szybkiej wygranej zdekoncentrowała zawodnika gospodarzy i kolejne 3 dołki zwyciężył Piotr Kozłowski. To jednak podziało mobilizująco na Marka Górę i zwyciężając na 16 dołku, zakończył rywalizację doprowadzając do remisu 1:1.

W ostatnim flight'cie w formacie foursome grał kapitan zespołu z Binowa - Radosław Kanas oraz Jakub Żelazny przeciwko warszawskiej parze - Witold Grzesiak, Andrzej Dyzio. Przez cały mecz szanse były wyrównane - żadna z drużyn nie miała przewagi większej niż 2 wygrane dołki. Na 7 tee zawodnicy stawali z bilansem - 1up dla gospodarzy. Po 9 dołkach był remis i tu niewiele zmieniało się aż do 17 dołka, który zwyciężyła para Kanas-Żelazny. To jednak nie miało już większego znaczenia. Przegrane mecze warszawiaków z przedostatniego flightu zadecydowały o ponownym zwycięstwie drużyny Binowa w Klubowych Mistrzostwach Polski.

Warto jednak dokładnie prześledzić rywalizację 4 zawodników z tego flightu - wzbudzał on największe zainteresowanie i jego losy rozstrzygnięte zostały na dwóch ostatnich dołkach. W tej grupie zagrali przeciwko sobie dwaj najlepsi juniorzy: Mateusz Jędrzejczyk z First Warsaw Golf & Country Club oraz Maks Sałuda z Binowo Park Golf Club, a także kapitan drużyny z Warszawy - Piotr Robełek i Krzysztof Bil (kolejny z czterech juniorów reprezentujących Binowo). Taki skład i dobra dyspozycja juniorów sprawiła, że nie rzadko zagranie birdie nie wystarczało by wygrać dołek. To przede wszystkim dotyczyło meczu Maksa i Mateusza. Ten pierwszy zaczął znakomicie (pierwszy dwa dołki zagrał birdie) i po 7 dołkach prowadził 2up. Prowadzenie utrzymywał przez cały mecz. Sprawdziło się też powiedzenie, że gospodarzom sprzyjają nawet drzewa, krzaki. a także melexy. Na 9 dołku Sałuda, grając ze 100 metrów na green, zagrał piłkę 'thin', która przeleciałaby nad parkingiem i wylądowałaby na driving range, gdyby nie melex, od którego piłka się odbiła i wylądowała 10 metrów od flagi. Na 13. dołku, Maks grając eagle zwiększył swoją przewagę nad Mateuszem do 3. Następny dołek należał do tego drugiego - tym razem to Jędrzejczyk zagrał 2 poniżej par i znowu było 2up dla Maksa i ten wynik utrzymał przez kolejne 3 dołki, co zapewniło mu zwycięstwo bez konieczności stawania na 18 tee.

Znacznie bardziej wyrównana była walka dwóch kolejnych zawodników przedostatniego flightu. W meczu Piotra Robełka i Krzysztofa Bila po 17 dołkach nadal był remis. Teoretycznie drużyna z First Warsaw G&CC miała szansę wygrać turniej i tym samym przełamać monopol Binowa na wygrywanie w mistrzostwach polskich klubów. 18 dołek wielu graczom - przez cały turniej - sprawiał masę problemów i tym razem okazał się być także pechowy dla najlepszego golfisty 2005 roku (Piotr Robełek jest zwycięzcą ubiegłorocznego Polskiego Rankingu Golfowego). Jego piłka wpadła do wody, przesądzając losy meczu Warszawa - Binowo. (przedruk ze strony PZG).

Drużynowe Mistrzostwa Polski 16-18.06.2006 - 2-ga runda

Druga runda Klubowych Mistrzostw Polski rozgrywana była w formacie matchplay - 4 gry indywidualne i foursome. Jako pierwsi na pole wyszli reprezentanci klubów najwyżej sklasyfikowanych po pierwszym dniu. W półfinale drużyna z Warszawy pokonała golfistów z Panorama Golf Club 3 do 2. Swoje mecze wygrali: Mateusz Jędrzejczyk (z Michałem Kasprowiczem), Piotr Robełek (z Bartoszem Brózdą) oraz duet Witold Grzesiak i Andrzej Dyzio. Klub z Poznania dwa punkty zawdzięcza znakomitej grze swoich juniorów. W bardzo dobrej formie od początku turnieju jest Martyna Mierzwa. Podczas drugiego dnia grała z Piotrem Kozowskim - losy meczu rozstrzygnęły się na ostatnim dołku - na korzyść Martyny. Swój mecz wygrał również Jakub Peach, pokonując Michała Poniża.

Identycznym wynikiem (3:2) zakończył się bardzo emocjonujący mecz drugiej pary najlepszych drużyn - Binowo Park Golf Club i Amber Baltic Golf Club. Do ostatniego putta nie było wiadomo, która drużyna przejdzie do finału, jako ta która grać będzie o pierwsze miejsce z reprezentantami klubu z Warszawy. Po bardzo zażartej walce trzy punkty dla Binowa zdobyli: Maks Sałuda (pokonał Grzegorza Gawrońskiego), Marek Góra (po dramatycznym meczu, na ostatnim dołku wygrał z Piotrem Dąbrowieckim) oraz para Radosław Kanas i Jakub Żelazny (pokonali Mateusza Dziąsło oraz Marka Marcinkowskiego). Najbardziej zawiedzeni niepowodzeniem swojego klubu byli zawodnicy, którzy wygrali swoje mecze, a więc Jacek Person (pokonał Marcina Dziemianko) oraz kapitan Jan Kaliński (zwyciężył Krzysztofa Bila).

Podczas rundy finałowej walkę o trzecie miejsce stoczą drużyny Amber Baltic Golf Club oraz Panorama Golf Club. (wg informacji ze strony PZG)

Klubowe Mistrzostwa Polski 16-18.06.2006 - rozpoczęte

Po pierwszym dniu Klubowych Mistrzostw Polski, rozgrywanych na polu Binowo park Golf Club, prowadzi reprezentacja A klubu First Warsaw Golf & Country Club. To jedyny zespół który osiągnął wynik poniżej 400 uderzeń.

Tym razem pogoda nie sprawiła niespodzianek, choć palące słońce i wysoka temperatura dawały się zawodnikom we znaki.

Tak jak zakładano przed turniejem rywalizacja o najwyższe miejsca rozegrała się pomiędzy trzema klubami z najwyższą średnią handikapów: Amber Baltic Golf Club (HCP 30,2), Binowo Park Golf Club (HCP 36,3), w którego składzie znalazło się aż 4 juniorów oraz First Warsaw Golf & Country Club (HCP 32,3). Mimo znakomitej gry Jacka Persona (najlepszy indywidualny wynik - 73 uderzenia i eagle na 14. dołku) drużyna z Ambera znalazła się po pierwszym dniu na 3. pozycji, jednym uderzeniem przegrywając z mistrzami trzech ostatnich edycji turnieju, Binowem (401 uderzeń). Najbardziej zawiedziony swoją grą był kapitan gospodarzy Zdzisław Kanas, który po dobrych pierwszych dziewięciu dołkach (OUT - 39), kolejne 9 zagrał 14 powyżej par (IN - 50). Najlepszym zawodnikiem Binowa był jeden z najzdolniejszych juniorów - Maksymilian Sałuda, który przeszedł pole w 74 uderzeniach.

Prawdziwe powody do zadowolenia mieli jednak golfiści reprezentujący klub z Warszawy. Mateusz Jędrzejczyk, Michał Poniż, Piotr Robełek, kapitan Witold Grzesiak, Piotr Kozłowski i Andrzej Dyzio wspólnymi siłami (odpowiednio 76 uderzeń, 78, 78, 82, 82, 94) osiągnęli znakomity rezultat 396 uderzeń i po pierwszym dniu znaleźli się na prowadzeniu. Wynik mógłby być jeszcze lepszy - Mateusz zagrał 4 birdie i po 17 dołkach miał wynik 69 uderzeń. Jednak na pokonanie ostatniego dołka (par 4) potrzebował aż 7 uderzeń.

Na miejscach od 9 do 12 znalazły się drużyny: Golf Palace Golf Club A (440), Klub Golfowy Toya A (440), Sierra Golf Club A (455) oraz First Warsawa Golf & CC B (456).(fragmenty sprawozdania zaczerpnięte ze strony PZG)

Klubowe Mistrzostwa Polski 16-18.06.2006 - skład drużyn

Nasze stowarzyszenie wystawiło na zbliżające się Klubowe Mistrzostwa Polski, dwie reprezentacje. Ich skład przedstawia sie następująco:

Drużyna A:
Drużyna B:
 • Witold Grzesiak - kapitan
 • Andrzej Dyzio
 • Mateusz Jędrzejczyk
 • Piotr Kozłowski
 • Michał Poniż
 • Piotr Robełek
 • Andrzej Górski - kapitan
 • Ronald Binkofski
 • Robert Korcz
 • Dariusz Kościkiewicz
 • Robert Kusiak
 • Leszek Niewczas
Życzymy udanego występu.

Rozpoczęcie sezonu 22-23.04.2006,

Po długich oczekiwaniach w końcu udało się rozpocząć sezon golfowy 2006. Co prawda pole, po długiej zimie, nie było w najlepszym stanie, jednak nic nie było w stanie powstrzymać członków FWG & CC od zorganizowania dwudniowych zawodów Rozpoczęcia Sezonu. Rozegrano je w dwóch grupach: stroke play netto w grupie 0-15 i stableford powyżej hcp 15. W sobotę warunki pogodowe nie były najlepsze — było zimno i mżył deszczyk. Natomiast w niedzielę było ciepło i słonecznie.

Długa przerwa zimowa spowodowała, że większość zawodników nie prezentowała jeszcze najwyższej formy. Stąd też nie najlepsze wyniki. Jednak zwycięzcy zaprezentowali już bardzo dobrą formę. W klasyfikacji stroke play brutto zwyciężył Wiliam Carey, w stroke play netto najlepszy był Tim Hyland, a klasyfikację stableford wygrał Kuba Zawada."

Koleżanki i Koledzy,

Wkrótce rozpocznie się kolejny, tym razem długo oczekiwany sezon golfowy 2006. Jest już ustalony kalendarz turniejów na polu w Rajszewie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania sie z terminami.

Zakończenie sezonu golfowego 2005,

Zakończenie sezonu golfowego 2005 było bardzo udane. Obok członków naszego klubu, bawili się zaproszeni goście. Nad przebiegiem konkursów czuwali członkowie Akademickiego Klubu Golfowego, za co serdecznie im dziękujemy. Rozegrano kilka konkursów. I tak, w konkursie puttowania zwciężyli: wśród pań - Ewa Kozak, wśród panów - Jerzy Jędrzejczyk. Konkurs "nearest to the pin" wygrał Wojtek Słupeczański, a piłeczkę aż 63 razy podbił kijem nr 9 Marcin Kuksinowicz.

Ceremonię rozdania nagród, w tym za zwycięstwo w najważniejszych klubowych rozgrywkach sezonu - Challengerze, poprowadził Andrzej Person.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Oto kilka zdjęć z imprezy.


 Statut | Informacje  | Kontakt   First Warsaw Golf & Country Club®

Copyright © 2006-2007 by bpytloch ™
Wszelkie prawa zastrzeżone!