First Warsaw Golf and Country Club
Rajszew 70
05-110 Jabłonna
Poland

Kontakt Klubowy:
Wojciech Pijanowski
FWG & CC

Strona archiwalna - 31 grudzień 2007

Witamy wszystkich golfistów - a przede wszystkim członków First Warsaw Golf & Country Club, na naszej odnowionej, klubowej stronie.

Znajdziecie tutaj informacje z życia Klubu, komunikaty, listę i ranking członków, relacje z zawodów. Zarząd Klubu będzie publikował sprawozdania ze swoich posiedzeń.


Dell Polski Ranking Golfowy PZG 2007

Nasza koleżanka klubowa Ewa Geritz wygrała w klasyfikacji ogólnej kobiet Polskiego Rankingu Golfowego PZG i została

Najlepszą Golfistą sezonu 2007 w Polsce.

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy.

Ela Panas zajęła w tej klasyfikacji 6 miejsce.

W klasyfikacji ogólnej mężczyzn Tim Highland był 4, a tuż za nim Piotr Robełek, a Andrzej Jesionek zajął 9 miejsce.

Wśród juniorów w pierwszej dziesiątce znalazł się tylko Piotr Puzio na 8 miejscu.

Prawdziwą potęgą zostaliśmy w klasyfikacji mid-amatorów i seniorów mężczyzn, gdzie zajęliśmy pierwsze trzy miejsca, a wśród dziesięciu najlepszych było sześciu naszych członków.

Zarząd Klubu

Szczegóły na stronie http://www.pzgolf.pl


Spotkanie Wigilijne Klubu

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Klubu ma przyjemność zaprosić na Świąteczne Spotkanie.

Odbędzie się ono 21 grudnia (piątek) - tee off godzina 18.oo Klub Vena ul. Nowogrodzka/Parkingowa (obok hotelu Forum - plan http://www.venaclub.pl/kontakt.php).

Green fee - 50 zł (poczęstunek + kieliszek wódeczki).

Prosimy o potwierdzenie obecności zwrotnym mailem do środy.


Zmiany w regułach golfa od stycznia 2008 roku

Od 1 stycznia 2008 roku obowiązują nowe (zmienione) reguły gry i etykiety. Sędzia Krzysztof Góra analizuje w swoim artykule, zamieszczonym na stronie Stowarzyszenia Sędziów Golfa wprowadzone do nowej wersji poprawki. Zachęcamy do lektury.


KLUBOWE "VOLVO SKILL COMPETITION" 2007

Zasady tych zawodów były proste: zaproszeni do konkurencji zostali gracze klubowi z jednocyfrowym handikapem, osiem konkurencji golfowych, w których w zależności od zajętego miejsca otrzymywało się punkty. Suma zdobytych punktów decydowała o ostatecznej kolejności. Cały konkurs odbył się na dołku numer dziewięć (PAR 5). Mimo, że tylko pięciu zawodników zjawiło się na starcie konkursu umiejętności golfowych, zawody miały bardzo interesujący i miejscami dramatyczny przebieg.

Pierwszą konkurencją był "longest drive" - ten kto najdalej posłał piłkę (3 próby), pod warunkiem, że zatrzymała się na fairway'u, otrzymywał 10 punktów, drugi zawodnik 8, trzeci 7, czwarty 6, a ostatni 5 punktów. Jeśli piłka nie zatrzymała się na fairway'u zawodnik otrzymywał 0 punktów. W tej konkurencji, grając driverem Mizuno MP001 dziesięć punktów zdobył Zbyszek Bujalski, po osiem punktów sięgnął Włodek Soporek, a siedem zdobył Marek Gonicki. Michał Poniż i Zbyszek Kardas, być może zbyt zdenerwowani nie trafili na fairway i nie dostali ani jednego punktu.

Drugie zadanie - "approach shot" (2 próby). Uderzenie z farway'a z odległości stu siedemdziesięciu metrów, trzeba było trafić jak najbliżej dołka. A najlepiej do dołka!!! Aby zdobyć punkty trzeba było trafić na green. Punktacja jak wyżej. Niespodzianką było to, że tylko jeden zawodnik trafił w green i to dość blisko dołka, piłka zatrzymała się w odległości 160 cm od dołka. Zdobył 10 punktów, pozostali 0. Grał 5 wood Titlest, a był to Michał Poniż. Po tej konkurencji punktacja wyglądała następująco:

Do końca zawodów pozostało sześć konkurencji.

Kolejna z nich to uderzenie z bunkra przy fairway'u (tego po lewej stronie, 100 metrów do flagi) - "fairway bunker shot" (2 próby). Ponownie trzeba było trafić na green jak najbliżej dołka. I najbliżej trafił Włodek Soporek uderzając kijem Callaway Pitching Wedge Fusion. Do dołka zabrakło mu sześćdziesięciu siedmiu centymetrów. Super uderzenie!!!!!! Zbyszek Kardas zdobył swoje pierwsze punkty - osiem, o siedem punktów poprawił swój dorobek Michał Poniż, sześć zdobył Marek Gonicki. Zbyszek Bujalski na green nie trafił i punktów nie zdobył.

Przeszliśmy bliżej. Tym razem zawodnicy mieli przed sobą ponad 40 metrów do początku greenu i mieli umieścić piłkę ponownie jak najbliżej dołka - "pitch shot" (2 próby). 2,9 metra od zatrzymała się piłka Marka Gonickiego i to uderzenie dało mu 10 punktów. Kolejne punkty zdobyli: 8 - Zbyszek Kardas, 7 - Zbyszek Bujalski, 6 - Włodek Soporek. Michał Poniż nie trafił na green.

Po tym zadaniu punktacja wyglądała następująco:

Po prawej stronie przy greenie nieco bliżej tee dziesiątego dołka rośnie wierzba. Zza tej wierzby w kolejnej konkurencji gracze mieli zagrać jak najbliżej dziewiątego dołka. "Trouble shot" (2 próby)!!! Punktowało tylko dwóch zawodników. Zbyszek Bujalski używając 60 stopniowego Clevelanda zdobył 10 punktów i z dwudziestoma siedmioma punktami wysunął się na prowadzenie. Zbyszek Kardas zdobył osiem punktów i awansował na drugie miejsce zajmując je ex aequo z Włodkiem Soporkiem.

W "chipowaniu" (2 próby) z za górki po lewej stronie od greenu, ponownie najlepszym okazał się Marek Gonicki i sytuacja punktowa wyrównała się:

Kolejna konkurencja to wyjście z bunkra przy greenie "bunker shot"(2 próby). Ta konkurencja też nie przyniosła ostatecznych rozstrzygnięć. Zawody były, jak widać po wynikach, bardzo wyrównane, a kto zostanie zwycięzcą nie było wiadomo do ostatniej konkurencji "puttowania" (3 próby) !!! Start około piętnastu metrów od dołka, lekko pod górę. Bezkonkurencyjny był Włodek Soporek, zagrał putterem Odyssey-3balls a piłka wypadła z dołka, zatrzymując się 20 cm od - zdobył 10 punktów (gdyby trafił zdobyłby 20 punktów!!!) i czekał na pozostałych, będąc na pierwszym miejscu. Puttem gorszym o 4 i pół centymetra drugie miejsce i 8 punktów zdobył Michał Poniż, a trzecie miejsce i siedem punktów Zbyszek Bujalski, to miejsce zagwarantowało mu zwycięstwo w zawodach.

Końcowa klasyfikacja:

Nagrody w konkursie w postaci talonów do naszego sklepu golfowego ufundowała firma Volvo Poland, której bardzo dziękujemy za sponsorowanie zawodów i mam nadzieję, że w przyszłym roku również dzięki Volvo rozegramy ten konkurs już w szerszym gronie zawodników i kibiców.

Wojciech Pijanowski


TURNIEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Klub Golfowy FWG&CC zaprasza na TURNIEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 11 Listopada 2007

Format: Texas Scramble

Start:

Klasyfikacja: Strokeplay netto - 1/4 sumy handicapów pary - nagroda za miejsca I-III

Zgłoszenia: Mailem na adres turnieje@warsawgolfclub.com lub w recepcji pola (do piątku 9 listopada 2007). Można zgłaszać się parami lub pojedyńczo.

Wpisowe 50 zł oraz normalne green fee dla uczestników Turnieju nie posiadających wykupionego członkowstwa na polu

W Turnieju obowiązują reguły R&A Golf Club of St.Andrews

Przed ogłoszeniem wyników, rozdanie nagród Mistrzostw Klubu FWG&CC Matchplay oraz podsumowanie sezonu 2007

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu FWG&CC


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz kolega klubowy Tomek Litwiniuk wygrał w czerwcu polskie eliminacje Nikon Golf Challenge na polu Sierra w Pętkowicach koło Wejherowa.

Reprezentował też Polskę kilka dni temu w Europejskim finale, który odbywał się na polach Carnoustie i Kingsbarns w St. Andrews Szkocja.

GRATULUJEMY

Więcej informacji - www.inkaust.com

Zarząd Klubu


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W dziale wyniki/lista dostępne są już wyniki dzisiejszego Turnieju III Kijów. Kategorii najlepszy wynik brutto wygrał Sławek Komoński. Gratulacje. 83 to świetny wynik.

Sławek grał 5-wood, 7-iron i sand wedge.

W kategorii medalplay z wynikiem -2 (69) wygrał Tomek Litwiniuk. Tomek grał żelazami 5 i 9 oraz miał w torbie putter. 2 uderzenia lepiej niż handikap. Tomku, wyjmij drewna z torby.

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i było to ciekawe doświadczenie.

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu FWG&CC


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Powoli kończy się sezon golfowy 2007. Przez ostatnie miesiące mieliśmy możliwość grania w organizowanych zarówno na naszym polu, jak i w całej Polsce prestiżowych turniejach golfowych takich jak turnieje PZG (w klasyfikacji DELL kobiet wygrała Ewa Geritz), Lexus Polish Golfers Championship (jednym ze zwycięzców został Robert Rozmus), Volvo Masters (wygrali, tak jak rok wcześniej Ela Panas oraz Michał Poniż), Pro-Am (w Warszawie finał brutto wygrał Tim Highland, a Leszek Niewczas był 3 w klasyfikacji netto), Mistrzostwa Mazowsza (Bill Carey), DHL, PricewaterhouseCoopers i wielu, wielu innych.

Kończą się rozgrywki Mistrzostw Klubu Matchplay. Znamy już finałową czwórkę. Są to: Andrzej Strzelecki, Zbyszek Bujalski, Krzysztof Zabielski i Mirosław Bieniek.

Półfinały i finał przewidziany jest na 20-21 października. Rozdanie nagród odbędzie się 11 listopada po organizowanym przez nasz klub Turnieju Niepodległości.

Turniej 3 Kijów

Z uwagi na inne, organizowane na naszym polu w najbliższy weekend turnieje, przenosimy zaplanowany wcześniej Turniej 3 Kijów (można mieć tylko 3 kije w torbie) na niedzielę 28 października.

Start od godz. 9.oo z 1-ego i 8-ego tee
Format: medalplay (z pełnego handikapu) oraz brutto

Zapisy mailem na adres turnieje@warsawgolfclub.com lub w recepcji klubu ( 22 782 4555 i 22 782 5188) do czwartku 25 października.

Życzymy dobrej zabawy!

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


Zdjęcia z Mistrzostw Mazowsza

Przypominamy, że zdjęcia z Mistrzostw Mazowsza dostępne są pod adresem:

IMistrzostwaMazowsza2007

Administrator


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Jak co roku, tak i teraz organizowany jest na naszym polu w sobotę 13 października Turniej Charytatywny, połączony ze zbieraniem funduszy dla Domu Dziecka im. Ojca Św. Piusa XI w Chotomowie.

Zawsze dobrze się bawiliśmy, ciesząc się zarówno z dobrej organizacji jak i ze szczytnego celu. Zachęcamy więc serdecznie do uczestniczenia w jedynym tego typu Turnieju w naszym klubie. Opiekujemy się tym Domem Dziecka od lat, w tym roku przekazaliśmy już jako klub darowiznę w wysokości 1.000 zł.

Zapisy w recepcji, format Texas Scramble (można dobierać się parami), shotgun o 10.oo (pole i driving range w tym dniu są otwarte wyłącznie dla uczestników turnieju)

Wpisowe dla osób posiadających członkostwo na polu 50 zł, pozostali 50 zł + green fee. Wszystkie opłaty zostaną przekazane na potrzeby Domu Dziecka.

Istnieje też możliwość przekazania darowizny bezpośrednio na konto bankowe.

Zapraszamy
Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


SKILL COMPETITION

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Przypominamy, ze w dniu 3 października (w najbliższą środę) o godzinie 16.00 na dołku numer 9 odbędzie się konkurs "SKILL COMPETITION"

Wezmą w nim udział zaproszeni najlepsi golfiści naszego Klubu, którzy startować będą w kilku golfowych konkurencjach:

 1. Longest drive
 2. Approach shot
 3. Fairway bunker shot
 4. Trouble shot
 5. Pitch shot
 6. Bunker shot
 7. Putt

Każda konkurencja punktowana za poszczególne miejsce: 10, 8,7,6,5,4,3,2,1

Mamy nadzieję, że rekord kol. Witolda Grzesiaka (356 metrów) w longest drive zostanie w tym roku pobity, a być może zobaczymy uderzenie ze 150 metrów po którym piłka wpadnie do dołka.

Obiecujemy dobrą zabawę oraz liczymy na Waszą obecność i doping dla Kolegów.
Zarząd FWG&CC


Klubowe Mistrzostwa Polski 2007 - Podsumowanie

Szanowne Koleżanki i Koledzy

2 września zakończyły się 4-dniowe zawody, które miały wyłonić Klubowego Mistrza Polski. Od wielu lat niepokonaną drużyną był zespół z Binowa, z którym nasza reprezentacja nie mogła sobie poradzić , przegrywając kilkakrotnie na ich klubowym polu walkę o pierwsze miejsce.

W tym sezonie, decyzją PZG Mistrzostwa odbyły się na "neutralnym" gruncie w Naterkach. Nasz klub wystawił bardzo silną drużynę A, na czele której stanął Bill Carey (zabrakło przebywających w tym czasie w USA Mateusza Jędrzejczyka oraz Daniela Snoey), czego odzwierciedleniem było pierwsze miejsce po dwóch dniach zawodów strokeplay i najlepszy wynik dnia Billa (-1).

Niestety, ale los ponownie spotkał nas z drużyną z Binowa, która dzielnie (i szczęśliwie) walcząc, pokonała nas w dogrywce meczu o prawo gry o pierwsze miejsce. W meczu o trzecie miejsce zabrakło "Misia" Poniża, a także ponownie szczęścia w dogrywkach (Tim Highland przegrał dogrywkę, gdy jego przeciwnik po fatalnym otwarciu zagrał trzy fantastyczne uderzenia i zrobił birdie 12 metrowym puttem). Ostatecznie więc zakończyliśmy udział w turnieju na IV pozycji ulegając drużynie z Krakowa.

Drużyna B będąca po grze na uderzenia na 9 pozycji (dyskwalifikacja Włodka Stańczaka za brak podpisu na karcie wyników oraz może trochę brak wiary w awans, pozbawił ją możliwości grania o 5 lokatę), obroniła ją wygrywając mecze z reprezentacją A Royal Wilanów oraz A klubu w Tokarach. Przy tak silnej obsadzie turnieju i 28 biorących udział drużynach, IX miejsce nie przyniosło wstydu. Wyniki Mistrzostw w zakładce wyniki/lista na naszej stronie www.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie Klubu na Mistrzostwach Polski.

Pojawiają się głosy, by na przyszłość rozważyć zasadność wystawiania dwóch drużyn (opłata za jedną to wydatek dla naszego Klubu kwoty 3.000 zł) oraz ustalenie czytelnego systemu kwalifikacji do drużyny. Czekamy na wasze głosy w dyskusji oraz może na konkretne propozycje rozwiązań systemowych.

Reprezentowanie klubu to zaszczyt i przypominamy, że każdy kto zdecyduje się, by uczestniczyć w procesie kwalifikacji nie może odmówić gry w drużynie.

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu FWG&CC


Mateusz Jędrzejczyk w I setce rankingu Golfweek

28.08.2007

W Nowym Jorku zakończył się ostatni w tym roku turniej z cyklu American Junior Golf Association. Wśród zawodników znalazł się Mistrz Polki Juniorów, Mateusz Jędrzejczyk. Polak ostatecznie zajął siódmą pozycję i awansował do pierwszej setki rankingu chłopców do lat 19-stu - Golfweek.

To pozwoliło mu zakwalifikować się do prestiżowego turnieju The Junior Players Championship - TPC Sawgrass Stadium Course.

Turniej Lessing's AJGA Classic na polu Woodmere Club miał trwać trzy dni. Pierwsza runda została jednak odwołana z powodu ulewnego deszczu i do ostatecznego wyniku zaliczone zostały rezultaty dwóch rund. Pierwszą Mateusz zakończył z wynikiem 74 (+4) na miejscu 16. Najlepiej poradzili sobie Dong Su i Michael Kania, grając 67 uderzeń (-3).

Drugiego dnia Mateusz zaczął odrabiać straty. Po pierwszych dziewięciu dołkach rundy finałowej miał dwa uderzenia poniżej par. Na 12-tym dołku było już -3, a po 14-tu -4. Na piętnastym dołku, po tym jak piłka wylądowała w wodzie, Mateusz zapisał na karcie bogey. Wynik trzech uderzeń poniżej par utrzymał do 18 dołka. na którym niestety zrobił 4 putt-y z 6 metrów i ostatecznie rundę zamknął wynikiem 69 uderzeń, a cały turniej 143 uderzeniami (+3). Taki wynik zapewnił mu 7 miejsce w turnieju i awans do pierwszej setki w rankingu Golfweek w klasyfikacji chłopców do lat 19. To wielki sukces młodego golfisty z Polski, tym bardziej, że jest to jego pierwszy sezon w rozgrywkach AJGA.

Turniej w Nowym Jorku miał być dla Mateusza ostatnim z serii AJGA. W ostatniej jednak chwili Polak został zakwalifikowany do prestiżowego turnieju The Junior Players Championship - TPC Sawgrass Stadium Course, w którym zagra stu najlepszych juniorów w USA. Zawody na Florydzie potrwają od 30 sierpnia do 2 września.

Szczegoly na:


REPREZENTACJA FWG&CC NA KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI 30.08. - 2.09.2007

Kapitanowie powołali drużyny reprezentujące nasz Klub

Reprezentacja A:

Reprezentacja B:

Turniej rozpoczyna się w najbliższy czwartek i trwa do niedzieli. Wyniki na żywo oraz komentarz na stronie www.pzgolf.pl


I Otwarte Mistrzostwa Mazowsza

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw był Wiliam Carey, który prowadził już po pierwszym dniu zawodów. 14 dołków zagranych na par (3 bogey i 1 birdie) dało mu w I rundzie wynik +2 i 2 uderzenia przewagi nad drugim w tabeli Timem Hylandem (75). Trzeci najlepszy wynik osiągnął - także członek First Warsaw G&CC (podobnie jak dwaj poprzedni golfiści) - Zbigniew Bujalski, który rundę zakończył 8 uderzeniami powyżej par (79). W drugiej, finałowej rundzie Bujalski zagrał 11 uderzeń więcej i choć wraz z Janem Musiolikiem miał identyczny wynik (169), musiał pogodzić się ze stratą trzeciego miejsca (miał gorszy wynik II rundy). Musiolik grając odpowiednio 84 i 85 uderzeń zdobył tytuł II Wicemistrza Mazowsza. Na drugiej pozycji pozostał Timothy Hyland, który ostatecznie turniej zakończył z rezultatem 154 uderzenia (79 w drugiej rundzie). Wiliam Carey z wynikiem 151 uderzeń (78 w finale) został podwójnym Mistrzem - Mazowsza oraz Klubu FWG&CC.

W zawodach wystartowało jedynie sześciu juniorów. Najlepszy z nich - Piotr Puzio - z wynikiem 172 uderzenia uplasował się na miejscu siódmym w klasyfikacji ogólnej Strokeplay brutto. Natomiast najlepsza wśród kobiet (wystartowało także tylko sześć zawodniczek) okazała się Elżbieta Panas. 191 uderzeń po dwóch rundach dało jej 30 miejsce ex aequo z Bronisławem Chmielewskim.

W klasyfikacji netto triumfowali: Łukasz Fijałkowski (142), Bronisław Chmielewski oraz Robert Majchrzak (obaj po 143).


I Otwarte Mistrzostwa Mazowsza / Mistrzostwa Klubu Golfowego FWG&CC

Aktualizacja: W dziale Wyniki dostępne są wyniki końcowe.

W dniach 18-19 sierpnia na polu First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Mazowsza, rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Golfa. Turniej zaliczany jest do DELL Polskiego Rankingu Golfowego 2007 jako zawody kategorii III.

W ramach Otwartych Mistrzostw Mazowsza odbędą się również Klubowe Mistrzostwa FWG&CC, to znaczy, że najlepszy spośród członków klubu w Rajszewie uczestniczący w turnieju otrzyma tytuł Mistrza Klubu. W zawodach udział może wziąć maksymalnie 124 graczy. Wszyscy juniorzy, startujący w Mistrzostwach są zwolnieni z opłaty turniejowej. Gracze, którzy posiadają członkostwo na polu - 100 zł, pozostali 400 zł.

Zgłoszenia przyjmowane są od 3-go do 14-tego sierpnia wyłącznie na oficjalnych elektronicznych formularzach zgłoszeniowych na stronie internetowej: http://www.mazowszegolfcup.pl.

Lista zakwalifikowanych i rezerwowych zawodników oraz lista startowa opublikowana zostanie 17 sierpnia do godziny 15.00.

Sponsorami Otwartych Mistrzostw Mazowsza są: Microsoft, IBM, MT&DC, ID Marketing oraz Cisco.

Format turnieju

 1. Turniej rozgrywany w formacie Individual Strokeplay, 36 dołków w następujących klasyfikacjach:
  • Klasyfikacja brutto - zaliczana do DELL PRG (pod warunkiem udziału min 50 zawodników)
  • Klasyfikacja netto mężczyzn - pełny handicap
  • Klasyfikacja netto kobiet - pełny handicap
  • Klasyfikacja netto juniorów - pełny handikap
 2. Tee - turniejowe
  • kobiety i juniorzy do lat 12: czerwone,
  • mężczyźni i juniorzy pow. 12 lat - turniejowe

Nagrody

 1. Klasyfikacja generalna - Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
  • I miejsce - Mistrz Mazowsza (brutto)
  • II miejsce - I Vicemistrz Mazowsza (brutto)
  • III miejsce - II Vicemistrz Mazowsza (bruto)
  • Najlepsza kobieta (brutto)
 2. Klasyfikacja dodatkowa - Mistrzostwa klubu FWG&CC (klasyfikacja wyłącznie dla członków klubu)
  • I miejsce - Mistrz klubu FWG&CC (brutto)
  • II miejsce - I Vicemistrz klubu FWG&CC (brutto)
  • III miejsce - II Vicemistrz klubu FWG&CC (bruto)
  • I miejsce (netto) - mężczyźni
  • II miejsce (netto) - mężczyźni
  • III miejsce (netto) - mężczyźni
  • Najlepszy junior (netto)
  • Najlepsza kobieta (3 pierwsze miejsca netto)
  • Najlepsza pierwsza runda (do rozdania podczas sobotniego lunchu)
  • Longest Drive
  • Nearest to the Pin

Patronat medialny nad turniejem sprawuje Golf & Life (http://golfandlife.pl)


Tak się gra w golfa w FWG&CC

Znaną jest powszechnie postawa naszego kolegi klubowego Piotra Kosno, który po wygranych eliminacjach w Lexus Polish Golfers Chamionship 2007 powiadomił komisję turniejową o podaniu złego wyniku na karcie http://www.lexuspgc.pl/.

Podobnie postąpił Sławek Marszałek w 1/16 Mistrzostw Klubu Matchplay 2007. Po wygranym już z Robertem Rozmusem pojedynku doliczył się w torbie 15 kijów. Poinformował o tym swego przeciwnika i sam się zdyskwalifikował.

Koleżanki i Koledzy - trzymajmy tak dalej. To jest właśnie golf.

Zarząd Klubu FWG&CC


Turniej Mateusz Jędrzejczyk 9-ty w Europie

Zakończył się Indywidualno-Drużynowy Turniej European Young Masters 2007,w którym wzięli udział przedstawiciele 27 państw Europy /dziewczęta i chłopcy/ urodzeni nie wcześniej niż w 1991 roku.

Mateusz zajął dziewiąte miejsce. W rundzie finałowej zagrał 72 /par/ uderzenia. Łącznie 220 /+4/ 76,72,72. Zwyciężył Włoch Manassero Matteo 215 uderzeń 72,72,71 i drużyna włoska.

Mateusz Jędrzejczyk http://www.mateusz.jedrzejczyk.com


G R A T U L A C J E

Iza Stańczak zdobyła III miejsce w rozegranych w minioną niedzielę w Mazury Golf & CC Mistrzostwach Polski Longest Drive Kobiet, z wynikiem 172 metry. Tylko o metr przegrała II miejsce. Iza, trzymaj tak dalej.

Zarząd FWG&CC


WNIOSEK

Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC zwraca się z uprzejmą prośbą do Zarządu Polskiego Golfa o wyrażenie zgody na organizację Otwartych Mistrzostw Mazowsza w dniach 18-19 sierpnia 2007 roku (jednocześnie z organizowanymi Mistrzostwami Klubowymi).

Jednocześnie prosimy o uznanie Turnieju jako Mistrzowskiego II kategorii i przyznanie graczom punktów w klasyfikacji Dell Polskiego Rankingu Golfowego 2007.

Z golfowym pozdrowieniem
Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


KADRA FWG&CC NA KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI 30.08. - 2.09.2007

Kapitanowie Drużyn A i B powołali do szerokiej kadry FWG&CC na KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2007 następujących graczy:

Lp.Nazwisko i ImięHCP
1Carey Wiliam0,5
2Snoey Daniel1,2
3Hyland Timothy M.3,7
4Robełek Piotr3,7
5Stańczak Włodzimierz3,9
6Musiolik Jan5
7Poniż Michał5
8Grzesiak Witold5,1
9Binkofski Ronald6,2
10Truter Douglas6,3
11Jesionek Andrzej7,1
12Kozłowski Piotr7,1
13Komoński Sławomir7,4
14Giedrojć Jacek7,9
15Dyzio Andrzej8,2
16Kardas Zbigniew9,4
17Rozmus Robert9,6
18Bujalski Zbigniew9,6
19Soporek Włodzimierz9,6
20Puzio Piotr10
21Zawada Grzegorz10,1

Ostateczna decyzja co do składu drużyny zostanie podjęta:

Kapitan drużyny A ma pierwszeństwo w doborze 6 zawodników.

Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


 Statut | Informacje  | Kontakt   First Warsaw Golf & Country Club®

Copyright © 2006-2008 by bpytloch ™
Wszelkie prawa zastrzeżone!
408661