Stowarzyszenie
Klub Golfowy
"First Warsaw Golf & Country Club"

Kontakt Klubowy:
FWG & CC
Partnerzy

Witamy wszystkich golfistów - a przede wszystkim członków First Warsaw Golf & Country Club, w archiwum i kalendarium wydarzeń ubiegłych sezonów. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje oraz wiadomości jakie były publikowane na łamach naszego serwisu w 2008 roku.


Już Budują Wejchert Golf Club

Po wizji lokalnej, której materiał fotograficzny zamieszczamy poniżej, możemy liczyć na to, że nowe pole golfowe dla Warszawy powstanie według harmonogramu. Pierwsze rundy będzie można rozegrać już w 2010 roku.

Pole zlokalizowane jest przy drodze Konstancin - Góra Kalwaria, w miejscowości Brzeście (5 minut jazdy samochodem od ronda w Konstancinie)

Pole buduje firma Benedetti, której park maszynowy jest imponujący, a pracami sterują komputery i system GPS

Projektantem pola jest Robert Trent Jones II, pełniący obecnie funkcję Prezydenta Stowarzyszenia Amerykańskich Architektów Pol Golfowych, który zaprojektował w swojej karierze ponad 200 pól golfowych na całym świecie. Zobacz więcej na: www.en.wikipedia.org/wiki/Robert_Trent_Jones_Jr., www.rtj2.com

Czekamy z niecierpliwością na końcowy efekt!


II Otwarte Mistrzostwa Mazowsza

26 i 27 września odbyły się Mistrzostwa Mazowsza. Dwudniowy turniej rozgrywany był w formacie strokeplay brutto i strokeplay netto. Pogoda dopisała i nasz klubowy wiatr oraz typowa deszczowa dla ostatnich dni aura pozwoliła rozegrać zawody w słońcu.

II Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w kategorii brutto z wynikiem 165 uderzenia wygrał Zbigniew Bujalski. I-vice mistrzem z wynikiem 172 uderzenia została Ewa Geritz, a II-vice mistrzem z wynikiem 177 uderzeń Artur Łabęcki. Natomiast w kategorii netto Mistrzem został Andrzej Jagodziński.

www.lisiapolana.pl


Sukcesy Daniela za oceanem

Daniel Snoey, członek Kadry Narodowej Juniorów, po udanym sezonie w Polsce osiąga kolejne sukcesy w Stanach Zjednoczonych.

W mijającym tygodniu wygrał lokalne rozgrywki Class 3A Greater ST. Helens League na Tri-Mountain Golf Course, a jego osiągnięcia opisywane były na łamach Columbian.com

W drugiej finałowej rundzie turnieju zagrał birdie na szóstym, siódmym, ósmym i dziewiątym dołku i pozwolił rywalom, by stoczyli między sobą walkę o drugie miejsce. Tego dnia zagrał 69 uderzeń i wraz z rezultatem z pierwszej rundy - 70 uderzeń - zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu w wynikiem 5 poniżej par, i trzema uderzeniami przewagi nad pozostałymi graczami.

"To zwycięstwo jest dla mnie naprawdę ważne. W zeszłym roku nie wykazałem się zbytnio. Te zawody są ważną częścią mojej szkolnej golfowej kariery, przede mną jeszcze jeden rok w szkole średniej tak więc mam nadzieje, że zdobędę dwa tytuły pod rząd" mówił Daniel. W zeszłym roku był czwarty, w rozgrywanych wiosną tego roku zawodach stanowych również był tuż za podium. "Te doświadczenia wiele mnie nauczyły" dodał siedemnastolatek. Pierwsze miejsce w rozgrywkach gwarantuje mu udział w turnieju stanowym wiosną 2009.

Grając w tym roku w Polsce Daniel Snoey został Wicemistrzem Polski Juniorów, tuż za Robinem Kokocińskim, w Pro-Amie w Międzyzdrojach zajął szóstą pozycję, a w Polish Open był pierwszym wśród amatorów. Brał również udział w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów na Słowacji, gdzie uzyskał najlepszy wynik wśród polskich juniorów. Dobrze spisał się również podczas European Boys Team Championship na Słowenii.

Gratulujemy udanego sezonu!

www.pzgolf.pl


Jan Musiolik wygrał I SENIOR MASTERS

Nasz kolega klubowy Jan Musiolik wygrywał w miniony weekend I Senior Golf Tour Masters na polu Rosa Golf Club z wynikiem 83 i 75.

Mistrzowi serdecznie GRATULUJEMY!

Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


II Otwarte Mistrzostwa Mazowsza - 26 i 27 września

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Otwartych Mistrzostwach Mazowsza.

Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


Oglądamy 37th Ryder Cup

Już w najbliższy piątek (19-21 września) na polu Valhalla Golf Club, Louisville, Kentucky U.S.A. rozpoczyna się kolejny 37 wielki mecz golfowy między Europą i Ameryką o Puchar Rydera.

Poprzedni, w roku 2006 po raz trzeci z rzędu wygrała Europa, wynikiem 18 1/2 do 9 1/2. Czy Europa znów wygra? Szczególnie, że w zespole U.S.A. nie zagra Tiger Woods, który na wskutek kontuzji pauzuje do końca sezonu. W zespole Europy nie zagra Collin Montgomery.

ZESPÓŁ AMERYKI (Kapitan - Paul Azinger)

Phil Mickelson, Stewart Cink, Kenny Perry, Jim Furyk, Anthony Kim, Justin Leonard, Ben Curtis, Boo Weekley, Chad Campbell, J.B. Holmes, Hunter Mahan, Steve Stricker.

ZESPÓŁ EUROPY (Kapitan - Nick Faldo)

Padraig Harrington, Sergio Garcia, Lee Westwood, Henrik Stenson, Robert Karlsson, Miguel Angel Jimenez, Graeme McDowell, Justin Rose, Soren Hansen, Oliver Wilson, Ian Poulter, Paul Casey.

Transmisja Skysport1:

Zapraszamy golfmaniaków na wspólnie oglądanie przy szklaneczce Guinessa w warszawskim hotelu Sheraton (pubie SomePlace Else) w piątek i sobotę od 19.oo, niedziela od 15 - http://www.sheraton.pl/directions.php

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu FWG&CC


15 Warszawski Ryder Cup 2008

W dniach 4-6 września po raz 15 warszawscy golfiści zorganizowali mecz między Europą i Ameryką. Podobnie jak w roku poprzednim, odbył się on na Polu Rosa pod Częstochową (niestety, ale na naszym polu właściciele nie wyrażają zgody). Były wspomnienia, przemówienia, stare zdjęcia i filmy.

Najważniejszym przesłaniem tego golfowego wydarzenia, co podkreślano wielokrotnie, że jest to gra gentelmanów przeciw gentelmanom. A udział w tym wydarzeniu jest na tyle ważny, że wielu mimo iż nie mieszka już w Polsce, przyjeżdża specjalnie by zagrać.

Europa


Kapitan - Jan Musiolik

Gracze:

Ameryka


Kapitan - Thomas Keller

Gracze:

Wyniki


Fourball


Sebastian Musiolik, Witold Grzesiak vs. Bill Carey, Andrzej Jesionek - AM 3/2
Jan Musiolik, Piotr Kozłowski vs. Tim Highland, Christopher Perrin - Remis
Ronald Binkofski, Włodzimierz Soporek vs. Douglas Trouter, Robert Krasuski - AM 1/0
Zbigniew Bujalski, Jacek Giedrojć vs. Brian Patterson, Jeff McCarron - AM 1/0
Piotr Mondalski, Arkadiusz Muś vs. Thomas Keller, Jim Archibald - AM 3/3
John King, Marek Gonicki vs. Thomas Gorecki, John van Kannel - EU 3/2

AM 4.5 - EU 1.5

Foursome


Sebastian Musiolik, Witold Grzesiak vs. Bill Carey, Andrzej Jesionek - AM 5/4
Jan Musiolik, Piotr Kozłowski vs. Tim Highland, Christopher Perrin - AM 7/6
Ronald Binkofski, Włodzimierz Soporek vs. Douglas Trouter, Robert Krasuski - EU 1/0
Zbigniew Bujalski, Jacek Giedrojć vs. Brian Patterson, Jeff McCarron - EU 2/1
Piotr Mondalski, Arkadiusz Muś vs. Thomas Keller, Jim Archibald - AM 3/2
John King, Michel Kiviatkowski vs. Thomas Gorecki, John van Kannel - EU 2/1

AM 3 - EU 3

Single matchplay


Sebastian Musiolik vs. Tim Highland - EU 7/6
Witold Grzesiak vs. Andrzej Jesionek - AM 4/3
Jan Musiolik vs. Christopher Perrin - AM 4/3
Piotr Kozłowski vs. Bill Carey - AM 4/3
Ronald Binkofski vs. Robert Krasuski - EU 5/4
Włodzimierz Soporek vs. Brian Patterson - AM 2/1
Zbigniew Bujalski vs. Douglas Trouter - AM 4/3
Jacek Giedrojć vs. Jeff McCarron - EU 5/4
John King vs. John van Kannel - Remis
Piotr Mondalski vs. Thomas Keller - AM 4/3
Michel Kiviatkowski vs. David Bailey - Remis
Marek Gonicki vs. Jim Archibald - Remis

AM 7.5 - EU 4.5

Ameryka - Europa

15 - 9

W przyszłym roku będzie lepiej !


Turniej O Puchar Kapitana Modry Las Golf Club

Serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju o Puchar Kapitana Modry Las Golf Club.

Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


Otwarte Mistrzostwa Poznania IBB ANDERSIA POZNAŃ OPEN

Serdecznie zapraszamy do udziału w Otwartych Mistrzostwach Poznania IBB ANDERSIA POZNAŃ OPEN.

Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


Turniej Klubowy Krakow Valley Golf & Country Club

Zapraszamy serdecznie na Turniej Klubowy Krakow Valley Golf & Country Club, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 września na polu golfowym w Paczółtowicach.

Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


I Mistrzostwa Podkarpacia

Pierwsze Mistrzostwa Podkarpacia w golfie 6-7 września odbędą się na jednym z najpiękniejszych pól golfowych Europy, w Rosa Private Golf Club pod Częstochową.

Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


Klubowe Mistrzostwa Polski 2008 - Grupa Kwalifikacyjna

Na polu Rosa nasza drużyna B w pięknym stylu wygrała grupę kwalifikacyjną i w przyszłym roku obok zespołu A, będzie walczyć o Mistrzostwo Polski.

Klubowe Mistrzostwa Polski 2008 - Grupa Kwalifikacyjna

Po pierwszym dniu prowadziliśmy, mając nad następną drużyną (KG Toya B) 32 uderzenia przewagi, aż 4 naszych graczy uzyskało wyniki poniżej 80. Kuba Zawada zagrał życiową rundę (+2), podobnie jak Zbyszek Bujalski (+4).

Drugiego dnia grając już bezpieczniej zwiększyliśmy naszą przewagę nad drugim zespołem do 40 uderzeń, kończąc grę stroke na pierwszym miejscu.

Mecz z 4 drużyną A&A GC wygraliśmy 3&2 (zwyciężając singlowe pojedynki Włodka Stańczaka, Włodka Soporka i Zbyszka Bujalskiego).

Finałową rundę z KG Toya B graliśmy bardziej skoncentrowani i udało się nam wygrać każdy z 5 meczów.

Szczegóły na stronie: http://www.pzgolf.pl/wiadomosci/wywalczyli-awans/

Klubowe Mistrzostwa Polski 2008 - Grupa Kwalifikacyjna

Bardzo dziękuję za wsparcie, za tak wiele objawów sympatii i zainteresowania naszą grą. Szczególnie telefony i sms-y od kolegów i koleżanek klubowych w trakcie rozgrywek, świadczyły jak wielu z nas interesuje się życiem Klubu.

Atmosfera w zespole była wspaniała, daliśmy z siebie wszystko. Dziękujemy firmom Siódemka, MTDC i Microsoft za sponsorowanie zespołu.

Kapitan Zespołu B
Zbyszek Bujalski


Klubowe Mistrzostwa Polski 2008

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Bil Carey, Kapitan naszego pierwszego zespołu, który w ostatni weekend sierpnia walczy na polu Toya we Wrocławiu o Klubowe Mistrzostwo Polski 2008, powołał do składu drużyny następujących graczy:

Zbyszek Bujalski, Kapitan drugiego zespołu, który gra na polu Rosa koło Częstochowy o awans do grupy mistrzowskiej w 2009 roku, powołał do składu drużyny następujących graczy:

Szczegóły Klubowych Mistrzostw Polski na stronie: http://www.gms.pzgolf.pl

Zarząd Klubu
FWG&CC


Nasi Juniorzy Zdobyli II Miejsce w Mistrzostwach Klubowych Polski Juniorów 2008

Mimo wspaniałej postawy i świetnej gry Daniela Snoey i Piotra Puzio, nie udało się naszemu zespołowi pokonać pierwszego zespołu KG Toya. W sumie zajęliśmy II miejsce, z czego bardzo się cieszymy. Nasz drugi zespół wygrał obydwa mecze w grupie i ostatecznie zakończył rywalizację na IX miejscu.

Zarząd Klubu Golfowego
FWG&CC


James Bray zaprasza do udziału w kursie golfa!

Serdecznie zapraszamy w połowie września 2008 na cykl szkoleń golfowych organizowanych przez A & A Golf Club ze znanym trenerem Jamesem Brayem, który specjalnie przyjedzie do Łodzi.

Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


Mistrzostwa Klubowe Polski Juniorów - walczymy o złoto!

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Nasi juniorzy prowadzeni przez Kapitana Juniorów Roberta Puzio, w rozgrywanych właśnie na podwarszawskim polu golfowym Lisia Polana Mistrzostwach Klubowych Polski Juniorów walczą o I miejsce.

W pierwszym dniu Mistrzostw, w bardzo trudnych warunkach pogodowych Daniel Snoey i Piotr Puzio uzyskali 2 wynik dnia, który zakwalifikował naszą drużynę A do czwórki walczącej o medale. Dzisiaj w pięknym stylu pokonali KG TOYA B 2&1 i jutro od rana walczą o złoto z juniorami KG TOYA A.

Drużyna B w składzie Dominika Antoniszczak, Kuba Zawada i Maciej Pietruszyński walczy o 9 miejsce. Dzisiaj pokonali 2.5 & 0.5 łódzki KG A&A A, jutro zagrają ze Śląskim KG B.

Zachęcamy klubowiczów do przyjazdu na pole Lisia Polana i do kibicowania naszym juniorom, którzy zagrają jeszcze dwa mecze. Tak jak dziś, poranna część to zmagania drużynowe (start 8:30), natomiast po południu (13:30) odbędą się rozgrywki indywidualne w formacie matchplay.

Szczegóły na stronie: http://www.gms.pzgolf.pl/klubowe-mistrzostwa-polski-juniorow

Zarząd Klubu Golfowego
FWG&CC


Robert Puzio powołał drużyny na Mistrzostwa Klubowe Polski Juniorów

Na polu Lisia Polana rozpoczynają się właśnie Mistrzostwa Klubowe Polski Juniorów, gdzie zgłosiliśmy dwie drużyny. Kapitan Juniorów Robert Puzio powołał:

Trzymamy kciuki za naszych graczy.

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu


Hole-in-one w naszym Klubie

18 lipca na Shortie (dołek 14) Krzysztof Zabielski zagrał swoje pierwsze hole-in-one.

To miłe uczucie. GRATULUJEMY!


Postołowo na 84 miejscu na liście 100 najlepszych pól golfowych Europy

Szanowni Państwo,

Milo nam poinformować o dużym osiągnięciu Gdańsk Golf & Country Club. Szczególnie cieszy fakt, ze dotyczy ono dziedziny, która do niedawna, tak jak Formuła 1, uchodziła za zbyt elitarną, aby Polska mogła zaakcentować w niej swoją obecność. Biało czerwona flaga powiewająca w F1 za sprawą Roberta Kubicy znalazła swój odpowiednik w Świecie Golfa.

Prestiżowy Brytyjski portal oceniający jakość pól golfowych - "TOP 100 Golf Courses of the World" - sklasyfikował w najnowszym rankingu Gdańsk Golf & Country Club / Postolowo na 84 miejscu na liście najlepszych 100 pól golfowych Europy, a jest ich na Starym Kontynencie około 7000.

Link do rankingu poniżej: http://www.top100golfcourses.co.uk

Ze sportowym pozdrowieniem,
Lucyna Bronk
Dyrektor Klubu
Postolowo Golf Club
+48 58 683 7100 (office)
+48 58 683 7200 (fax)
+48 600 247 248 (mobile)
lucynabronk@postolowo.com (e-mail)
www.postolowo.com (web)


Wojtek Słupeczański zaprasza do Naterek 9 sierpnia

9 sierpnia w Naterkach narodzi się nowa tradycja - jak przystało na prawdziwy Country Club, robimy wreszcie dzień turniejowy w iście teksańskim stylu. Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


Finał Lexus Polish Golfers Championship

Ostatnia szansa w Krakowie.

Finał Lexus Polish Golfers Championship już 21 - 23 sierpnia.

Do rozegrania pozostał już tylko jeden turniej kwalifikacyjny w Krakowie 2 sierpnia. Po nim poznamy wszystkich finalistów. Zarówno tych którzy zakwalifikują się bezpośrednio z ostatniej eliminacji, jak również z klasyfikacji "Lucky Loosers".

Przypomnijmy, że z kazdej grupy handicapowej awansuje trzech pierwszych. Warto więc zapoznać się z tą klasyfikacją oraz z listą osób zgłoszonych do ostatniej eliminacji, by przeanalizować swoje szanse na awans do finału.

Zarząd FWG&CC


Już w najbliższy czwartek rozpoczyna się British Open 2008

ROYAL BIRKDALE 17-20 lipca 2008

Transmisja w POLSAT Sport

Wyniki: http://www.opengolf.com/ChampionshipGolf


Sheraton Sopot Ladies Golf Cup 2008

Serdecznie zapraszamy do udziału w Sheraton Sopot Ladies Golf Cup 2008. Z myslą o Paniach grającyh w turnieju przygotowany został interesujący program towarzyszący. Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


II Krakow Golf Cup of Her Royal Highness Princess Brigita of Sweden

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Krakow Golf Cup of Her Royal Highness Princess Brigita of Sweden. Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


DZIEŃ KAPITAŃSKI

Bill Carey z wynikiem 72 wygrał Turniej o Puchar Kapitana Klubu 2008.

Pozostałe wyniki: http://www.firstwarsawgolf.com

Turniej po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, w całości był przygotowany przez pracowników pola. Zamysłem prezesa spółki pana Davida Lee (na zdjęciu), jest połączenie w jeden klub wszystkich posiadających członkostwo na polu graczy. Niezależnie od narodowości. Życzymy mu powodzenia. Im więcej pole będzie robiła dla członków, tym lepiej.

Naszą troską jest tylko, by gra w turniejach klubowych odbywała się zgodnie z duchem, Regułami Gry zatwierdzonymi przez Royal & Ancient oraz zasadami ustalania handikapu Europejskiego Związku Golfa, a wyniki turnieju będą wprowadzane do Centralnej Bazy Handikapowej PZG. W przeciwnym razie (a zdarzało się to już w przeszłości), nie będziemy w takich turniejach brać udziału.

Jedynym zastrzeżeniem jakie mamy na gorąco do organizacji to: brak określonego formatu gry (większość graczy nie wiedziała według jakich zasad odbywa się turniej, a sposób liczenia wyników dla jednej z grup handikapowych został zmieniony na gorąco już po turnieju) oraz brak wyników turnieju do wglądu, po ceremonii wręczenia. Nie mniej jednak, doceniamy wkład i zaangażowanie, Honorowego Kapitana tego Turnieju pana Davida Lee.

W trakcie liczenia wyników odbył się podobnie jak w roku poprzednim, charytatywny konkurs puttowania o nagrodę ufundowaną przez Kapitana naszego Klubu Piotra Robełka. Uzyskaliśmy łącznie kwotę 1.550 zł.

Najwięcej emocji dostarczyła nam jednak licytacja torby golfowej, wygranej w konkursie puttowania przez Piotra Kozłowskiego. Zwycięzca postanowił przekazać nagrodę ponownie na cel charytatywny. Po zaciętej aukcji, wygrała widoczna już na greenie determinacja Mirka Bieńka, a uzyskana kwota 1.600 zł (dwukrotnie przewyższająca cenę sklepową) podwyższyła do 3.150 zł zebrane fundusze.

Dziękujemy też bardzo Piotrowi Maciejczykowi (MT&DC) oraz Qchni Artystycznej za pomoc oraz współpracę przy organizacji tej imprezy.

Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Z uwagi na powtarzające się incydenty braku chęci współpracy ze strony personelu pola w Rajszewie, Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC zmuszony jest zawiesić do odwołania planowane w tym sezonie Turnieje Klubowe.

W najbliższym czasie zamierzamy odbyć spotkanie z przedstawicielem Zarządu Pola w Rajszewie, na którym zamierzamy po raz kolejny omówić zasady naszej współegzystencji na polu i wynikające z niej obowiązki zarówno dla naszych klubowiczów jak i pracowników Pola Golfowego.

Zarząd FWG&CCSzanowne Koleżanki i Koledzy,

Już dzisiaj na polu Torres Pines w San Diego Kalifornia rozpoczął się US Open, jeden z najważniejszych turniejów golfowych na świecie. Argentyńczyk Angel Cabrera broni zdobytego rok wcześniej tytułu. Transmituje na żywo Skysport1 oraz Premiere, można obejrzeć też w Internecie pod adresem www.myp2p.eu

Wspólnie oglądamy ostatni dzień turnieju - niedzielę, w warszawskim hotelu Sheraton w pubie SomePlace Else od 21.oo www.sheraton.pl. Niestety nie uda się obejrzeć do końca. Pub zamykają o 24. Zapraszamy klubowych golfmaniaków do wspólnego spotkania i szklaneczki Guinessa.

Aktualne wyniki - www.usopen.com

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu FWG&CC


Mercedes-Benz - MercedesTrophy

Magazyn Golfmania zaprasza do udziału w niezwykle prestiżowym wydarzeniu golfowym, turnieju marki Mercedes-Benz - MercedesTrophy. Już 5-6 lipca na polu golfowym Rosa Private Golf Club k/Częstochowy 96 zawodników zmierzy się w walce o nagrodę główną... Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


Zaproszenie od Sławka Pińskiego

Drodzy golfiści,

Zapraszam do uczestnictwa w kolejnych turniejach eliminacyjnych Polish Golfers Championship 2008.

Kolejne turnieje:

Rejestracja: www.golfpgc.pl

Patronem tegorocznego turnieju finałowego Word Golfers Championship jest:

Arnold Palmer.

"Welcome back to Florida!
Enjoy the challenge that the Mission Inn golf courses have to offer.
Good luck and may the best country win!"

Serdecznie zapraszamy!


Mistrzostwa Klubu FWG&CC Matchplay 2008 rozpoczęte

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Udało mi się wreszcie zamknąć ostateczną drabinkę turnieju. 52 graczy o handicapie poniżej 20 potwierdziło swoje uczestnictwo. Więc 12 graczy o najniższych handicapach przechodzi automatycznie do II rundy. Pierwsza runda musi skończyć się do końca czerwca, pozostałe w kolejnych miesiącach. Półfinały i finał planujemy na 11-12 października.

Gracz umieszczony poniżej w drabince ma obowiązek kontaktu w pierwszym tygodniu rozpoczęcia każdej rundy ze swoim przeciwnikiem, w celu ustalenia terminu rozegrania meczu. W kontaktach pomoże recepcja pola.

Gramy z żółtych tee (kobiety - czerwone), z 3/4 handikapu z uwzględnieniem kalibracji pola. Liczy się lepszy wynik netto na każdym dołku. Szczegóły na naszej stronie www w zakładce Matchplay.

Sponsorem Turnieju jest firma CHIMEX.

Tytułu w 2008 roku broni Krzysztof Zabielski, a drugiego miejsca Andrzej Strzelecki.

Powodzenia!

Z golfowym pozdrowieniem,
Zbyszek Bujalski
Przewodniczący
Klub Golfowy FWG&CC
www.warsawgolfclub.com
zarzad@warsawgolfclub.com


Turniej o Brylant A&A Domu Jubilerskiego - V edycja

Serdecznie zapraszamy do udziału w piątej, jubileuszowej edycji Turnieju o Brylant A&A Domu Jubilerskiego. Więcej informacji znajduje się w dziale zaproszenia.


MATEUSZ JĘDRZEJCZYK - REAKTYWACJA


Postanowienie R&A i USGA odnośnie reguły 13-4a

Komitet (The Joint Rules Commitee) składający się z reprezentantów dwóch odpowiedzialnych za kształt reguł golfa organizacji: R&A i USGA, wydał 10 kwietnia interpretację reguły 13-4a w kwestii testowania warunków w hazardzie (zarówno w bunkrze, jak i w przeszkodzie wodnej).

Pełny tekst interpretacji dostępny jest w zakładce reguly.


Mistrzostwa Klubu FWG&CC 2008 Matchplay - prosimy o potwierdzenie

Przygotowujemy rozstawienie tegorocznej edycji Mistrzostw Klubu Matchplay. Przyjęliśmy zasadę uczestniczenia w zawodach 64 graczy z najlepszym handikapem, którzy opłacili składki klubowe za sezon 2008 oraz potwierdzą chęć gry w tej formule rywalizacji. W zeszłym sezonie ponad 1/3 meczów nie została rozegrana, ponieważ przynajmniej jeden z graczy nie mógł znaleźć wolnego terminu i poddał się walkowerem.

Zasadą jest rozegranie jednego meczu w miesiącu. Gracz znajdujący się poniżej w drabince turniejowej ma obowiązek skontaktowania się ze swoim przeciwnikiem, celem ustalenia dogodnego terminu (przedstawić 3 propozycje). Formuła gry jak w roku ubiegłym, szczegóły w zakładce Matchplay.

W zakładce matchplay dostępne jest wstępne rozstawienie graczy. Czekamy na potwierdzenie do 5 maja. Po tym terminie zostanie ułożona ostateczna drabinka turniejowa.

Pierwsza runda musi zakończyć się w maju, kolejne do końca każdego miesiąca, runda piąta i szósta (finał - 36 dołków) w październiku.

Z golfowym pozdrowieniem,
Komisja Turniejowa
Klubu Golfowego FWG&CC


I Turniej Klubowy

W ostatnią sobotę rozegrany został I Turniej Klubowy. Poprzeczka dla graczy do handikapu 18 została postawiona wysoko. Grali z białych tee, pozostali z żółtych. Mimo przepięknej pogody, tylko Włodzimierz Soporek i Ronald Binkofski zagrali poniżej 90 uderzeń brutto. A Mistrzostwa Polski Matchplay które odbędą się na naszym polu, już za 2 tygodnie.

Turniej wygrał nowy członek naszego Klubu, wcześniej będący w Mazury G&CC -

Szczegółowe wyniki na naszej stronie w zakładce wyniki/lista, oraz na nowej stronie pola www.firstwarsawgolf.com

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jednak z uwagi na trudność w przeprowadzeniu ceremonii ogłoszenia wyników (zbyt duży czas oczekiwania na zejście z pola wszystkich graczy), przyjęliśmy zasadę publikowania wyników na stronach www, a nagrody będą wręczane podczas kolejnych turniejów klubowych (lub do odbioru w Recepcji Pola).

Zwycięzca oprócz pamiątkowej statuetki otrzyma 2 komplety piłek Titleist ProV1 sponsorowane przez Microsoft.


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Zapraszamy na kolejny: II TURNIEJ KLUBOWY - 4 maja (niedziela).

Na życzenie Zarządu Pola został przesunięty o jeden dzień z 3 maja.

Limit handikapu - 24,0
Gramy stroke play z 3/4 handikapu
Pole zarezerwowane od 9.oo do 14.oo

TEE:
Mężczyźni do handikapu 18 - białe, powyżej żółte
Kobiety i juniorzy - czerwone

Nagrody:
I, II i III miejsce - Medalplay

Tylko gracze posiadający ważny handikap będą mogli zdobyć nagrody

Zgłoszenia w recepcji pola - 22-782 45 55 lub mailem na adres golfclub@firstwarsawgolf.com

Zakończenie przyjmowania zgłoszeń - 2 maja godz. 17.oo. Później zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Wstępna lista startowa dostępna jest pod nowy adresem pola: www.firstwarsawgolf.com

Turniej przygotowany jest przez personel pola.

Karty handikapowe PZG wraz z nowymi Regułami Gry w Golfa, są do odbioru w Recepcji.

Czekamy na potwierdzenia uczestniczenia w Mistrzostwach Klubu Matchplay 2008 od 64 najlepszych graczy, zanim ułożymy ostateczną drabinkę turniejową.

Zarząd Klubu Golfowego,
www.warsawgolfclub.com


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Na życzenie Zarządu Pola został przesunięty o tydzień termin I Turnieju Klubowego.

Zapraszamy na:

I TURNIEJ KLUBOWY - 26 kwietnia (sobota)


Zalecany limit handikapu - 24,0
Gramy stroke play z 3/4 handikapu
Pole zarezerwowane od 9.oo do 14.oo

TEE:

Nagrody:
I, II i III miejsce - Medalplay

Tylko gracze posiadający ważny handikap będą mogli zdobyć nagrody

Zgłoszenia w recepcji pola - 22-782 45 55 lub mailem na adres golfclub@firstwarsawgolf.com

Zakończenie przyjmowania zgłoszeń - 24 kwietnia godz. 17.oo. Później zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Wstępna lista startowa dostępna jest pod nowy adresem pola: www.firstwarsawgolf.com


Turniej dla Początkujących - 27 kwietnia (niedziela)


Zapraszamy serdecznie wszystkich początkujących golfistów w najbliższą niedzielę 27 kwietnia na kolejny mini-turniej w ramach Programu dla Początkujących.

Tym razem będziemy grali na dołkach 9-18. Startujemy o godz. 14.00.

Szczegóły na www.firstwarsawgolf.com lub w recepcji 22-782 45 55.

Obydwa Turnieje organizowane są dla nas przez personel pola.

Karty handikapowe PZG wraz z nowymi Regułami Gry w Golfa, są do odbioru w Recepcji.

Zarząd Klubu Golfowego,
www.warsawgolfclub.com

Spacer po polu - 7,7 km


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Rozpoczął się Turniej Masters na polu Augusta National Club, Georgia USA. 94 zawodników walczy o zieloną marynarkę http://www.masters.org.

Turniej na żywo można oglądać w internecie na stronie http://www1.myp2p.eu lub w Bradley's Pub ul .Sienna (Warsaw Towers) od godziny 22. Poniżej informacja o organizacji Turnieju dla początkujących golfistów, którą otrzymaliśmy od pracowników pola http://www.firstwarsawgolf.com.

Idzie na lepsze!

Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC,
http://www.warsawgolfclub.com
zarzad@warsawgolfclub.com


Turniej dla początkujących

FWG&CC będzie organizować serię turniejów dla początkujących w sezonie 2008. Będą się one odbywać dwa razy w miesiącu, począwszy od pierwszego turnieju 20 kwietnia o godzinie 14:00.

Celem tych turniejów jest zapoznanie początkujących i graczy z hadicapem wyższym niż 24, z polem i warunkami turniejowymi, pod opieką profesjonalistów. Każdy turniej będzie rozgrywany na 9 dołkach - pierwszy w miesiącu na pierwszych dziewięciu i drugi na pozostałych.

Udział dla członków klubu będzie bezpłatny. Pozostali gracze są również mile widziani - opłata green fee będzie wynosić 200 PLN. Po zakończeniu turnieju można będzie również zagrać dalsze 9 dołków, bez dodatkowych opłat. Aby zagrać w turnieju wymagana będzie zielona karta.

Aby otrzymać nagrodę należy posiadać aktualną kartę handicapową ale zachęcamy również początkujących graczy bez handicapu, do wzięcia udziału. Prosimy o kontakt z recepcją w celu otrzymania dalszych informacji. Obecnie przyjmowane są zapisy na pierwszy turniej 20 kwietnia - prosimy o nie zgłaszanie się, jeśli posiadają Państwo handicap 24 lub mniejszy.


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W dziale wyniki/lista dostępne są już wyniki Turnieju Rozpoczęca Sezonu 2008.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Za nami już pierwszy turniej zorganizowany przez nasz Klub Golfowy. W jego trakcie, na specjalnie przygotowanych scorecard, mieliście możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i aktualnego poziomu gry, w czym mamy nadzieje pomogły prowadzone statystyki: driving accurancy oraz green in regulation. Serdecznie dziękujemy za cierpliwe wypełnianie dodatkowych kratek w scorecard.

Bezprecedensowym liderem uderzeń z tee box został Włodzimierz Soporek. Prawie 80% jego uderzeń znalazło się na fairway'u. Taka skuteczność pozwoliła jemu na osiągnięcie dobrego wyniku, a także zwycięstwa w turnieju. Innymi graczami, którzy osiągnęli co najmniej 50% skuteczność drive'ów są: Jan Wacławek, Jerzy Burdzy, Leszek Chodzeń, Marian Okoń, Tomasz Litwiniuk oraz jedyna golfistka w turnieju Grażyna Ryś.

Statystyka green in regulation pokazuje poziom gry golfisty. Każdy amator dążący do perfekcyjnej gry powinien starać się zwiększać ten wskaźnik. Podczas turnieju swój jednocyfrowy handikap potwierdził Ronald Binkofski, który osiągnął green w regulacji na sześciu dołkach (33%). Wyprzedził on w tej klasyfikacji Włodzimierza Soporka (27,78%) oraz Marka Machtyngera (22,22%).

Mamy nadzieję, że wyniki poszczególnych statystyk będą pomocne w wyznaczaniu dodatkowych celów podczas gry w obecnym sezonie. Aktualne statystyki są dostępne w zakładce wyniki/lista.


Pierwsze hole in one w sezonie 2008

Podczas turnieju przedsezonowego organizowanego w dniu 29 marca 2008 przez Klub Golfowy First Warsaw Golf & Country Club na polu golfowym w Rajszewie Lech Chodzeń trafił hole in one. Było to na dołku numer 5 (par 3). Serdecznie gratulujemy wspaniałego rozpoczęcia sezonu 2008!!!


Turniej przedsezonowy

W dniu 29 marca 2008 roku odbył się pierwszy turniej golfowy w obecnym sezonie organizowany przez Klub Golfowy First Warsaw Golf & Country Club na polu w Rajszewie. Mimo słońca i bezchmurnego nieba z samego rana, pogoda w ciągu dnia nie sprzyjała golfistom. Na starcie zameldowało się 45 graczy, którzy rywalizowali ze sobą w formacie Strokeplay Brutto. Dodatkowe utrudnienie mieli gracze z jednocyfrowym handikapem, którzy grali z białych tee. Pozostali gracze rozpoczynali grę na każdym dołku z żółtych tee, a jedyna golfistka Pani Grażyna Ryś z czerwonych. Sporym zaskoczeniem były również pozycje flag, ustawione w najtrudniejszych miejscach przez Milesa Sharpa.

Rywalizację na polu utrudniał kilkakrotnie pojawiający się deszcz, co znacznie wpłynęło na ostateczne wyniki. Po pierwszej dziewiątce prowadziło dwóch graczy Włodzimierz Soporek oraz Robert Korcz z wynikiem 43. Kolejni gracze - Zbigniew Bujalski oraz Zbigniew Kardas mieli 3 uderzenia straty (46). Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Włodzimierz Soporek, który uzyskał rezultat 86 uderzeń. Osiągnął on także najlepszy wynik netto -74. Po 90 uderzeń mieli Zbigniew Bujalski, Andrzej Jesionek oraz Ronald Binkofski.


Serdecznie gratulujemy wszystkim graczom, którzy ukończyli rywalizację, w szczególności Pani Grażynie Ryś, która dzielnie walczyła w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Dodatkowo w czasie turnieju prowadzone były statystyki dotyczące liczby puttów w rundzie oraz procentowego osiągania green'ów w regulacji i fairway'ów po drive'ie. Najmniej puttów na rundę - 30 - co daje 1,67 putta na dołek uzyskali Andrzej Jesionek, Dariusz Kościkiewicz, Piotr Kozłowski oraz Zbigniew Borek.

Wydarzeniem turnieju był hole in one uzyskany przez Lecha Chodzenia na dołku numer 5.

Kolejnym turniejem będzie Turniej Rozpoczęcia Sezonu, który odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia.

W dziale wyniki/lista dostępne są już wyniki Turnieju Przed Rozpoczęciem Sezonu. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Zbliża się nowy sezon golfowy. W tym roku zima dość łagodna, dzięki czemu dla niektórych trwa nieprzerwanie od zeszłego roku. Już wkrótce pierwsze turnieje klubowe. Zaczynamy 29 marca, a Turniej Rozpoczęcia Sezonu 6 kwietnia (po Turnieju - zebranie). Szczegóły kalendarza rozgrywek na naszej stronie www - zakładka Turnieje, gdzie znajduje się również informacja o ważnych turniejach rozgrywanych na innych polach.

Czeka nas doroczna weryfikacja handicapów. Karty handikapowe PZG tracą ważność z dniem 31 marca. Zgodnie z wymogami Europejskiego Związku Golfa, każdy gracz zobowiązany jest złożyć przynajmniej 4 aktualizacje w sezonie, w przeciwnym razie klubowa komisja handikapowa będzie ustalała handikap na nowy sezon na podstawie okazanych 3 kart z gry.

Przypominamy też, że należy jak najszybciej opłacić roczną składkę klubową w wysokości 350 zł (juniorzy do 16 roku życia 0 zł, młodzież do 23 roku życia 230 zł).

Dopiero po wpłynięciu opłaty (wyłącznie przelewem na konto bankowe klubu), przekazujemy składkę gracza do PZG - będziemy to robili raz w miesiącu, a dopiero po zaksięgowaniu jej przez PZG gracz pojawi się w bazie handikapowej (jeżeli posiada ważny handikap). Wtedy też zostanie złożone zamówienie na wykonanie plastikowej karty handikapowej gracza.

Chcemy zwrócić uwagę, że procedura ta wymaga czasu i nie da jej się przyspieszyć. Może ona trwać nawet 30 dni, od dokonania przelewu na konto klubu do ukazania się gracza w Centralnej Bazie Handikapowej PZG. Pamiętajmy też, że nasz klub nie zatrudnia pracowników, wszelkie prace wykonywane są społecznie w miarę możliwości czasowych. Dlatego dokonanie wpłaty teraz, pozwoli na przeprowadzenie tej skomplikowanej procedury przed pierwszymi turniejami PZG. Już w dniach 11-13 kwietnia gramy w Binowie na Mistrzostwach Polski Par.

Jeżeli jesteśmy już członkiem PZG przy innym klubie golfowym (który prowadzi handikap), a posiadamy członkostwo lub często gramy na polu w Rajszewie i chcemy uczestniczyć w życiu klubowym FWG&CC, wtedy wpłacamy na konto klubu 110 zł.

Płatność dokonujemy na nasze konto:

First Warsaw Golf and Country Club
Kredyt Bank SA, III o/Warszawa, filia nr 2
ul. Foksal 16, 00-372 Warszawa
No. 15 1500 1126 1211 2007 2826 0000

Ponadto,

Zarząd Klubu Golfowego FWG&CC zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Klubu na dzień 6 kwietnia 2008 na godz 15.00 w pierwszym terminie i na 15.30 w drugim terminie.

Miejsce zgromadzenia - Rajszew, sala konferencyjna w budynku klubowym pola golfowego.

Porządek obrad:

Prosimy wszystkich członków o obecność.

Aby oglądać światowe turnieje golfowe na żywo, polecamy stronę http://www.myp2p.eu i zainstalowanie programu Sobcast.

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu FWG&CC

PS. Zgodnie z Regulaminem Handikapowym EGA (Europejskiego Związku Golfa)

Wszyscy gracze, którzy w sezonie nie zgłosili co najmniej 4 wyników kwalifikacyjnych (udział w turniejach rozgrywanych zgodnie z zasadami ustalanymi przez PZG i odnotowanymi w systemie handikapowym PZG, rundami poza turniejowymi zarejestrowanymi przez gracza w systemie PZG - tzw. rundy EDS) - nie mogą mieć ustalonego Handikapu Dokładnego podczas corocznej weryfikacji. Ponadto Polski Związek Golfa ustalił, że gracz musi aktualizować swój handikap nie rzadziej niż 90 dni. W przeciwnym razie jego handikap przestaje być aktywny i gracz nie może grać w turniejach z nieaktywnego handikapu.

Handikapy tych graczy określane są jako "nieaktywne" (nie są one uznawane za utracone lub zawieszone), będą mogły być jednak wykorzystywane tylko w rundach towarzyskich.

Ponowna "aktywacja" Handikapu do gry turniejowej nastąpi, jak tylko gracz złoży trzy wyniki uzyskane w Warunkach Handikapowych w roku nadchodzącym.

Jego nowy Handikap Dokładny zostanie wyliczony na podstawie jego ostatniego Handikapu Dokładnego oraz trzech złożonych wyników.

Komitet Handikapowi może udzielić pozwolenia graczowi na uczestnictwo w Turniejach Kwalifikacyjnych w Klubie Macierzystym w celu zdania wyników do reaktywacji Handikapu Dokładnego. Gracz taki nie może jednak wygrywać żadnych nagród.


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W nadchodzącym tygodniu odbędzie się jeden z najważniejszych turniejów golfowych na świecie. 64 najlepszych graczy rywalizować będzie od 20 do 24 lutego o tytuł najlepszego w formule matchplay, w turnieju World Golf Championship Accenture Matchplay, na polu The Gallery Golf Club w Dove Mountain/ Marana, w stanie Arizona.

Szwed Henrik Stenson broni zdobytego rok wcześniej tytułu. Tiger Woods gra rozstawiony na pierwszym miejscu.

Dla golfmaniaków, którzy wspólnie chcą się delektować tą ucztą dla golfisty, zarezerwowaliśmy transmisję w warszawskim hotelu Sheraton w pubie SomePlace Else (http://www.sheraton.pl/directions.php) od najbliższego czwartku:

Aktualne wyniki - http://www.worldgolfchampionships.com/leaderboards/current/r470/

Z golfowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu FWG&CC


Program turniejów w roku 2008

Na stronie naszego klub w zakładce -> Turnieje dostępny jest nowy program rozgrywek zaplanowanych na rok 2008.
 Statut | Informacje  | Kontakt   Stowarzyszenie Klub Golfowy FWG & CC

Copyright © 2006-2009 by bpytloch ™
Wszelkie prawa zastrzeżone!
86471